اخبار سیاسی

عواقب پشت کنکور ماندن هیتلر

هیتلر دو بار دیگر هم برای ورود به این مرکز آموزشی کوشش کرد اما هر بار در کنکور رد شد. نتیجه این شکست، به حاشیه رانده شدن نقاشی در زندگی هیتلر بود. او از آن به بعد تفننی نقاشی می کشید اما به صورت جدی آرزوهایی در سر می پروراند که بعدها جهان را در آتش جنگ فرو...

16 مرداد 1399

بغداد از بروز اختلاف در میان تروریست های داعش اطلاع داد

سخنگوی نظامی نخست وزیر عراق گفت که پس از کشته شدن سرکردگان رده بالای داعش، میان این گروهک اختلافات بروز نموده است.

13 مرداد 1399

کاهش زمان اخذ مجوز کسب وکار از 72 روز به 3 روز

با حضور فرهاد دژپسند وزیر اقتصاد، غلامحسین شافعی رئیس اتاق ایران، علی آقامحمدی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و ذبیح الله خداییان رئیس سازمان ثبت اسناد و املاک در اتاق تهران، رسماً از پنجره واحد فیزیکی آغاز کسب وکار رونمایی شد.

11 مرداد 1399

لایحه حذف صفرها را به مجلس برگردانید

جمعی از منتخبین مجلس یازدهم در نامه ای به شورای نگهبان خواهان عودت لایحه حذف صفرها به مجلس شورای اسلامی شدند تا با دقت بیشتری نسبت به برطرف ابهام لایحه و تصویب آن اقدام گردد.

10 مرداد 1399

امنیت خلیج فارس منفعت مشترک کشور های این منطقه است

وزیر دفاع و پشتیبانی نیرو های مسلح در جریان بازدید از صنایع دریایی وزارت دفاع بندرعباس گفت: امنیت منطقه خلیج فارس منفعت مشترک کشور های این منطقه است.

10 مرداد 1399

امارات چه خوابی برای عمان دیده است؟

امارات متحده عربی در پی ناکامی نقشه جاسوسی و تغییر نظام حاکم در عمان، اکنون در تکاپوی تحریم و محاصره این کشور از دروازه غربی آن است.

10 مرداد 1399

انگلیس با اروپا اتمام حجت کرد

ایرنا نوشت: نماینده دولت انگلیس در آستانه شروع چهارمین دور مذاکرات با اتحادیه اروپا درباره آینده همکاری های دوجانبه در دوره پسابرگزیت توضیح داد که لندن با هرگونه تقاضا برای تمدید مذاکرات مخالفت خواهد نمود.

10 مرداد 1399

خبرنگاران الجزایر سفیر خود در فرانسه را فرا خواند

تهران- خبرنگاران- وزارت خارجه الجزایر چهارشنبه شب سفیر خود در پاریس را در اعتراض به پخش یک مستند از شبکه تلویزیونی فرانسه برای مشورت فرا خواند.

9 مرداد 1399

ابتلا به کرونا بر بینایی اثر می گذارد؟

هر چند کارشناسان پزشکی چنین باوری ندارند. به گفته متخصصان برجسته جهان در بیمارستان چشم پزشکی مورفیلدز داده های کافی برای اثبات این ادعا که ویروس کرونا می تواند عاملی برای مسائل بینایی باشد در دست نیست.

8 مرداد 1399

فیسبوک و بی اعتنایی به هشدارهای داخلی

مدیران فیسبوک به واسطه گزارشی که دو سال قبل در اختیارشان قرار گرفته به خوبی می دانسته اند که این شبکه اجتماعی و به ویژه موتور پیشنهادات آن باعث تفرقه افکنی و دو قطبی شدن جامعه می شود.

8 مرداد 1399

رشد 150 درصدی وام های صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت در سال 99

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت بهداشت گفت: سقف منابع دیده شده برای وام دانشجویان در سال 99 حدود 300 میلیارد تومان با جمعیت هدف حدود 110 هزار نفری است که افزایش 150 درصدی را نشان می دهد.

22 تیر 1399

تصویب اعطای مجوز اقامت 5 ساله به سرمایه گذاران خارجی

بابک دین پرست معاون هماهنگی امور مالی و توسعه منطقه ای وزارت کشور از فراهم شدن زمینه های اجرای مصوبه صدور مجوز اقامت پنج ساله به اتباع خارجی سرمایه گذار و سپرده گذار در کشور به دستور وزیر کشور اطلاع داد.

19 تیر 1399

سناتور جمهوریخواه: دست ترامپ برای تحریم چین را باید باز گذاشت

یک سناتور برجسته جمهوریخواه مصوبه ای را پیشنهاد داد که به موجب آن رئیس جمهوری آمریکا مجوز لازم برای اعمال تحریم های شدید بر چین درصورت آنچه خود عدم ارائه مدارک لازم درمورد شیوع ویروس کرونا خواند، را فراهم سازد.

19 تیر 1399

ترکیه به اتهام تنش زایی در منطقه مدیترانه واکنش نشان داد

به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، وزارت خارجه ترکیه به اقدام فرانسه، قبرس، یونان و مصر در صدور بیانیه ای مشترک که در آن توافق آنکارا با دولت وفاق ملی لیبی را تهدیدی برای ثبات منطقه تلقی کرده بود؛ واکنش نشان داد و آنها را به برخورداری از استانداردهای...

18 تیر 1399

رییس جمهوری برزیل هم کرونا گرفت

بولسونارو اصول محافظتی در برابر کرونا را رعایت نمی کرد؛ ماسک نمی زد و در جمع های هوادارانش شرکت می کرد و با همه دست می داد. او حتی در تظاهرات مخالفان قوانین محدود کننده شرکت می کرد.

18 تیر 1399

توافق تجاری با بریتانیا به چه میزان برای ترامپ حیاتی است؟

ایسنا نوشت: مدیر گروه پژوهشی گروه هفت به خبرگزاری اسپوتنیک گفت، دونالد ترامپ و بوریس جانسون احتمالا برای دستیابی به یک توافق تجاری تازه میان آمریکا و انگلیس اولویت بیشتری قائل خواهند شد اما به نظر می رسد که ترامپ لزوم بیشتری برای دستیابی به این توافق...

15 تیر 1399

دعوت بن سلمان از الکاظمی برای سفر به عربستان

به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اینترنتی المعلومه، محمد بن سلمان ولیعهد عربستان سعودی از مصطفی الکاظمی نخست وزیر جدید عراق برای سفر به ریاض دعوت به عمل آورده است.

15 تیر 1399

مالکی: گرانی مسکن حاصل عملکرد دولت است، مالیات بر خانه های خالی کارساز خواهد بود؟

کارشناس بخش مسکن گفت: دولت باید برای حل بحران بخش مسکن هم در مقابله با سوداگری و هم فراوری مسکن به دنبال راه حل های اساسی می بود، اما متاسفانه در دولت آقای روحانی شاهد بودیم که نه تنها کاری صورت نگرفت بلکه کوشش کردند تا با تاثیر گذاری بر مجلس مانع تصویب...

14 تیر 1399

بازگشایی مساجد در 132 شهرستان و برگزاری نمازجمعه، احتمال بازشدن مدارس مناطق سفید در 27 اردیبهشت

رییس جمهور خاطرنشان کرد که با همکاری مردم و کوشش بخش درمان کشور به نقطه مطلوب نسبی در خصوص کنترل بیماری کرونا رسیده ایم.

10 تیر 1399

ثبت سه رکورد ناامیدکننده در اقتصاد ایالات متحده؛ زنگ خطر برای ترامپ و آمریکا

خبرنگاران: اقتصاد آمریکا هفته ای با داده های منفی را پشت سر گذاشت. نرخ رشد تولید ناخالص داخلی در فصل ابتدایی نسبت به سال گذشته میلادی 8/ 4 درصد افت کرد که از سال 2008 میلادی تکرار نشده بود.

9 تیر 1399
تعداد: (123)