علم و تکنولوژی

رکورد سرویس دهی همزمان همراه اول به 60 میلیون مشترک

همراه اول از رکورد سرویس دهی همزمان به 60 میلیون مشترک اطلاع داد.

26 آبان 1399

تاکسی هوایی با تأخیر و در بهمن پرواز می نماید

خبرنگاران -گروه دانش و فناوری؛ میترا سعیدی کیا: هواپیماها از جمله وسایل نقلیه پیچیده و جذابی هستند که از تکنولوژی بالایی برای ساخت آن در راستای کاربردهای مختلف به کار گرفته می گردد. هواپیماهای عظیم، هواپیماهای بدون سرنشین، هواپیماهای باربری، ایرتاکسی...

25 آبان 1399

خبرنگاران طراحی نانوحاملی برای بارگیری هر مولکول دارویی

تهران- خبرنگاران - محققان روشی با کارایی بالا و مقیاس پذیر برای سنتز نوعی نانوحامل که به محصولی ختم می گردد، که تقریبا می تواند هر مولکول دارویی را بارگیری کند ارائه داده اند.

24 آبان 1399

خبرنگاران نمکی: شیوع کرونا فرصتی برای تغییر نگاه به سالمندان است

تهران - خبرنگاران - وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در پیامی به مناسبت روز جهانی سالمند گفت: سالخوردگی و سرعت زیاد رشد جمعیت سالمند در کشور، باعث نمود بیشتر نیازمندی های متفاوت مالی، اجتماعی و سلامت خواهد شد و انتشار ویروس کرونا، فرصتی برای تغییر نگاه...

22 آبان 1399

نشانه ها و راه های درمان سرطان پروستات

تهران (پانا) - عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی ، گفت با توجه به اینکه سرطان پروستات یکی از شایع ترین سرطان ها در بین مردان است، لذا مردان در سنین بالا باید سالانه حداقل یکبار مورد غربالگری سرطان پروستات قرار گیرند.

20 آبان 1399

مهلت ثبت نام جاماندگان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد امروز 10 مهر به انتها می رسد

فرصت مجدد برای ثبت نام جاماندگان شرکت در مصاحبه دکتری تخصصی سال 99 دانشگاه آزاد اسلامی ساعت 24 امروز، 10 مهرماه سرانجام می پذیرد.

16 آبان 1399

قابلیت جالب و جدید اندروید 12 چیست؟

گوگل استور معمولا به عنوان باغ هایی مصفا برای کاربران در نظر گرفته می گردد. اما گاهی دیوار این باغ بسیار بلند است و امکان دسترسی بای همه برنامه سازان یا کاربران وجود ندارد. این همان مسئله ای است که در اندروید 12 حل شده است.

13 آبان 1399

رشته های موجود مقطع دکترا در کانادا

دوره دکتری در کانادا 3 تا 5 سال طول می کشد. در دوره دکترای کانادا دانشجو باید یک پروژه را دنبال کند. بیشتر این پروژه ها توسط شرکت های عظیم اسپانسر شده هستند و به همین دلیل اغلب پروفسورها در دوره دکتری به دانشجویان فاند یا یاری هزینه تحصیلی اعطا می نمایند....

12 آبان 1399

بایگانی مدارک هویتی مشتریان در دفاتر پیشخوان غیرقانونی است

مدیرکل نظارت بر دفاتر پیشخوان رگولاتوری گفت: بایگانی مدارک هویتی مشتریان در دفاتر پیشخوان خدمات، غیرقانونی است و در صورت مشاهده این اقدام، با دفاتر برخورد می گردد.

11 آبان 1399

معرفی 10 میلیاردر ثروتمند برتر دنیا در سال 2020

10 ثروتمند برتر دنیا چه کسانی هستند؟ لیست ثروتمندترین افراد دنیا در سال 2020، پردرآمدترین ، ثروتمندترین و پولدارترین های دنیا در سال 2020 معرفی شدند. در ادامه 10 تا از ثروتمندترین میلیاردر های دنیا را برای شما معرفی خواهیم کرد.

9 آبان 1399

جزئیات برگزاری دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان

محمود علیمحمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زنجان، گفت: دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در سه گروه تالیف، ترجمه و احیا متون برگزار می گردد.

8 آبان 1399

تخت خواب و تشک مناسب چه نقشی در سلامتی دارند؟

اگر مایلید مطالب بیشتری درباره تشک و تخت خواب بدانید و با نقش آنها در سلامتی افراد آشنا شوید مطالعه این مطلب را از دست ندهید!

4 آبان 1399

خلاقانه ترین اختراع برای جلوگیری از شیوع کرونا

دانشمندان آمریکایی اقدام به ساخت یک پروتئین مصنوعی برای خنثی کردن ویروس کووید 19 و جلوگیری از شیوع آن در میان افراد کرده اند.

4 آبان 1399

روش های درمان اگزما در بچه ها با داروهای شیمیایی و گیاهی

اگزمای پوستی یکی از شایع ترین بیماری های پوستی در بچه ها و نوزادان است که خود را با تورم، التهاب، خارش و دانه های قرمز روی پوست نشان می دهد. اما درمان اگزما در بچه ها می تواند به وسیله درمان دارویی، درمان طبیعی (مثل عسل و وازلین) و درمان با طب سنتی باشد.

3 آبان 1399

استرالیا از گوگل و اپل استور تحقیق می نماید

به گزارش خبرنگاران به نقل از گاردین، سازمان ناظر بر رقابت استرالیا تحقیقاتی درباره شیوه فعالیت گوگل استور و اپل استور را شروع نموده است.

2 آبان 1399

معرفی کامل دهکده توریستی گنجنامه همدان

در این مقاله دهکده توریستی گنجنامه همدان را بطور کامل همراه با آدرس معرفی می کنیم .

29 مهر 1399

36 کارمند دانشگاه آزاد اسلامی سبزوار بازنشست شدند

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد سبزوار گفت: 36 نفر از کارمندان این دانشگاه به جمع پیشکسوتان پیوسته اند.

24 مهر 1399

پرداخت پاداش مدیران به خودشان!

در حال حاضر در صنعت خودروسازی ایران مدیرعامل خودش طرح را تصویب می کند، خود آن را اجرا می کند، خودش نظارت می کند و به طرح پول تخصیص می دهد. اگر پول کم آمد، خودش مجددا پول به آن اختصاص می دهد و در انتهای پروژه عملکرد خود را بررسی می کند و خودش به خودش پاداش...

18 مهر 1399

12 دانشگاه ایرانی در رتبه بندی شانگ های حضور یافتند

سرپرست پایگاه استنادی علوم دنیا اسلام (ISC) گفت: در میان 1000 دانشگاه برتر دنیا، تعداد 12 دانشگاه نیز از ایران در رتبه بندی شانگ های حضور یافته اند.

12 مهر 1399

آغاز پویش همدلی مومنانه در خراسان جنوبی

رحیمی معاون مشارکت های سازمان بهزیستی خراسان جنوبی از آغاز پویش همدلی مؤمنانه در نهضت ایران همدل از عید سعیدغدیر تا سرانجام ماه صفر در استان همزمان با سراسر کشور خبر داد.

10 مهر 1399
تعداد: (128)