مدارس و دانشگاه های البرز غیرحضوری شد

به گزارش ساری فان، با توجه به افزایش شاخص های آلودگی هوا، فردا دوم بهمن ماه مهدهای کودک تعطیل بوده و مدارس، دانشگاه ها و کلیه آکادمی های خصوصی و دولتی البرز نیز به صورت مجازی دایر خواهد بود.

مدارس و دانشگاه های البرز غیرحضوری شد

اساس مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای البرز، مدارس، دانشگاه ها و کلیه آکادمی های خصوصی و دولتی البرز فردا دوم بهمن غیرحضوری شد.

به گزارش ایسنا، احمد افضلی شامگاه شنبه یکم بهمن ماه در انتها سی و پنجمین جلسه کمیته اضطرار آلودگی هوا برگزار گردید، اظهار کرد: بر اساس مصوبات این کمیته مقرر شد با توجه به افزایش شاخص های آلودگی هوا، فردا دوم بهمن ماه مهدهای کودک تعطیل بوده و مدارس، دانشگاه ها و کلیه آکادمی های خصوصی و دولتی البرز نیز به صورت مجازی دایر خواهد بود.

وی ضمن تقدیر از همراهی شهروندان و کارکنان دستگاه های مختلف اجرایی استان در راستای رعایت الگوی مصرف انرژی، بار دیگر از شهروندان خواست تا با مصرف بهینه گاز در راستای گازرسانی به تمامی مردم در شرایط سخت و برودت هوا کمک رسان مسئولان در ارائه خدمات مطلوب به هم میهنان عزیز باشند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری البرز توضیح داد: تصمیم گیری برای برگزاری امتحانات انتها ترم دانشجویان و یا تعویق امتحانات در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، بعهده روسای دانشگاه ها خواهد بود.

لازم به ذکر است جلوگیری از تردد کلیه وسایل نقلیه موتوری دارای پلاک شخصی، عمومی و دولتی فاقد معاینه فنی معتبر در سطح شهر به وسیله عوامل هدایت و رانندگی، جلوگیری از انجام کلیه فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی هوا می گردد، استقرار و آماده باش پایگاه های سیار اورژانس و هلال احمر با جانمایی منطقه ها آلوده تر و پرتردد به منظور کاهش زمان دسترسی به پایگاه ها، موافقت مدیران دستگاه های اجرایی با مرخصی کارکنان دارای فرزند خردسال و زنان باردار، هماهنگی برای تعطیلی موقت واحدهای صنعتی، کارخانه ها و مراکز موثر در تشدید آلودگی هوا، تطبیق ساعات کار حمل و نقل همگانی با ساعات کار اداری و مراکز آموزشی معین شده به وسیله کارگروه شرایط ویژه آلودگی هوا و بعلاوه هماهنگی با اداره کل ورزش و جوانان برای اطلاع رسانی به منظور عدم فعالیت های ورزشی در محیط های باز از دیگر مصوبات این جلسه بود.

منبع: عصر ایران
انتشار: 4 بهمن 1401 بروزرسانی: 4 بهمن 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1607

به "مدارس و دانشگاه های البرز غیرحضوری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدارس و دانشگاه های البرز غیرحضوری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید