معماری و عمران

نمایش نقاشی های هیتلر برای اولین بار در تهران

نقاشی های ادولف هیتلر که تا کنون در خزانه نقاشی های موسسه موزه های بنیاد مستضعفان نگهداری می شد، برای اولین بار در گالری دفینه نمایش داده می شود.

5 فروردین 1399

بیل گیتس؛ برنامه نویسی خوب، سوداگری نابغه

ویلیام هنری گیتس سوم (William Henry Gates III) مشهور به بیل گیتس (Bill Gates) یکی از سرشناس ترین کارآفرین ها و سرمایه داران آمریکا است که بیش از هر چیز با عنوان هم بنیانگذار مایکروسافت شناخته می گردد. گیتس شرکت مایکروسافت را در سال 1975 با مشارکت پل آلن (Paul Allen) تاسیس و تا...

1 فروردین 1399

استادیوم تختی برای بازسازی همچنان منتظر تخصیص بودجه

مدیر مجموعه ورزشی تختی گفت: برای بازسازی مجموعه ورزشی تختی منتظر نظر کارشناسان شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی و تخصیص بودجه هستیم تا در سال جدید کار بازسازی را شروع کنیم.

26 اسفند 1398

تذکر نمایندگان به 2 وزیر برای جلوگیری از فروش امارت اقدسیه ، حناچی: عمارت شهرداران را به هر کسی نمی فروشیم

جمعی از نمایندگان تهران در تذکری به وزرای کشور و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خوارستار جلوگیری از فروش امارت اقدسیه و انجام بررسی ها برای ثبت آن به عنوان میراث فرهنگی شدند.

26 اسفند 1398

بازارچه مرزی سه راهی باینگان راه اندازی می گردد

به گزارش خبرنگاران، مجتبی نیک کردار پیش از ظهر امروز سه شنبه در جلسه کارگروه امور زیربنایی و شهرسازی کرمانشاه، از راه اندازی بازارچه مرزی در سه راهی باینگان از توابع شهرستان پاوه اطلاع داد و گفت: احداث این بازارچه در جذب گردشگر به این منطقه طی ایام مختلف...

23 اسفند 1398

تخریب 33 واحد مسکونی در الیگودرز

خبرنگاران/لرستان فرماندار الیگودرز از تخریب 33 ساختمان مسکونی این شهرستان بر اثر سیلاب اطلاع داد.

21 اسفند 1398

نقدی بر سیاست های نوسازی دهه 80 ، محلات شهری چگونه دچار ناکارآمدی می شوند؟

مدیرعامل سازمان نوسازی شهر تهران گفت: تمرکز سیاست های نوسازی از میانه دهه 80 عمدتاً بر نوسازی مسکن بوده و جنبه های اجتماعی، مالی و محیطی خیلی مورد توجه قرار نگرفته است.

20 اسفند 1398

عمر مفید ساختمان در ایران 30 و در اروپا 100 سال است، سنت بی توجهی به استحکام ساختمان

خبرنگاران : عضو کمیسیون برنامه و بودجه شورای اسلامی شهر تهران گفت: عمر مفید ساختمان در ایران به طور متوسط 30 و در کشورهای اروپایی 100 سال است در حالی که بی توجهی به چنین موضوعاتی خلاف آموزه های دینی است.

17 اسفند 1398

ناامیدی فضل الرحمان از سران اپوزیسیون و برنامه ریزی برای آینده

رئیس حزب جمعیت علمای اسلام از همراهی سران اپوزیسیون ناامید شد و در برنامه ریزی آینده خود علیه دولت اسلام آباد نقشی برای آنان در نظر نگرفت.

16 اسفند 1398

افزایش سود وام و اخذ یارانه های دولتی از دلالان مسکن مهر

معاون وزیر راه از 2 راه حل برای معین تکلیف مسکن مهر دلالان اطلاع داد و گفت: علاوه بر افزایش نرخ سود وام به 18 درصد، یارانه های دولتی هزینه شده در مسکن مهر نیز از دلالان دریافت می گردد.

12 اسفند 1398

آشپزخانه مرتب ، با ایده هایی کوچک

اگر دوست دارید آشپرخانه کوچکتان را با ایده هایی بی دردسر مرتب کنید با ما همراه باشید.

11 اسفند 1398

سکه های ضرب قزوین در علاف راسته بازار کشف شد

در پی آنالیز ها در محوطه ملک مقابل علاف راسته بازار قزوین، دیوار آجری، کف سنگفرش، مهر استامپی، سکه های برنجی و مسی ضرب قزوین از دوران پهلوی و قاجار کشف شد.

10 اسفند 1398

انواع خاموت و ویژگی های آن ها

برای آشنایی با انواع خاموت و ویژگی های آن ها بهتر است در ابتدا یک تعریف کلی از آن داشته باشیم. خاموت به چارچوب هایی گفته می گردد که از مفتول فولادی با مقاومت بالا در ساخت آن ها استفاده می گردد. خاموت نوعی میلگرد آرماتور عرضی می باشد. با این مقدمه در ادامه...

4 اسفند 1398

زمان سرانجام پروژه های مسکن مهر پردیس

زمان خاتمه پروژه های مسکن مهر پردیس؛ پیشتر معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید در مراسم گشایش 650 واحد مسکن مهر محله مهران واقع در فاز 5 شهر جدید پردیس اعلام نموده بود: طی 4 ماه اخیر در4 مرحله واحد های مسکن مهر پردیس گشایش یافت که طی...

30 بهمن 1398

گنبد سلطانیه زنجان، شکوه معماری ایرانی و اسلامی

یکی از شهرهای دیدنی ایران زمین که در خطه آذربایجان جای دارد، زنجان است. این شهر در طول دوره های مختلف، اتفاقات بیشماری را به چشم دیده و از همین رو، جاذبه ها و بناهای تاریخی بسیاری در این شهر دیده می شوند. بی نظیرترین جاذبه تاریخی زنجان، گنبد سلطانیه است....

21 بهمن 1398

افتتاح بخش خدمات پس از فروش دوربین کانن در مجموعه تعمیرگاه مرکزی دوربین ایده آل دوربین

سازمان خدماتی تعمیرگاه مرکزی دوربین ایده آل دوربین به مدیریت عمران قاسمی، واحد ویژه خدمات پس از فروش دوربین کانن را افتتاح کرد.

15 بهمن 1398

گزارش فیلم های خاتمه هفته سیما، پخش 36 فیلم

36 فیلم سینمایی و تلویزیونی و انیمیشن در روزهای پایانی هفته ـ پنجشنبه و آدینه ـ (21 و 22 آذر ماه) از تلویزیون پخش می شوند.

7 بهمن 1398

نمایش مستند احسان علیخانی در جشنواره سینما حقیقت

فیلم مستند شیب تند به تهیه کنندگی احسان علیخانی در جشنواره سینما حقیقت به نمایش در می آید.

6 بهمن 1398

تکمیل راه آهن تا خسروی 1700 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

خبرنگاران/کرمانشاه استاندار کرمانشاه اعتبار مورد احتیاج برای تکمیل راه آهن کرمانشاه تا خسروی را حدود 1700 میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: تقاضا داریم کنسرسیومی از بانک ها برای تامین این بودجه پای کار بیایند.

6 بهمن 1398

طراحی نما در اصفهان

امروزه اجرا و طراحی نمای ساختمان از اهمیت زیادی برخوردار می باشد و این امر به الویت بسیاری از کارفرمایان و ساختمان سازان تبدیل شده است. به طور کلی می توان گفت نمای ساختمان منظره بیرونی ساختمان را نشان داده و حتی در اغلب اوقات باعث جلب توجه افراد بسیاری...

1 بهمن 1398
تعداد: (21)