اخبار اقتصادی

خبرنگاران هشدار فائو درباره تاثیر کرونا بر زنجیره تامین غذایی

تهران - خبرنگاران - سازمان خواربار و کشاورزی ملل متحد (فائو) با اشاره به تأثیر ویروس کرونا بر زنجیره تامین غذا، هشدار داد: خانوارهای آسیب پذیر، بیشترین تاثیرپذیری را در این زمینه دارند.

16 خرداد 1399

انتقاد فراکسیون کارگری مجلس از تعیین حداقل دستمزد بدون مشاوره با کارگران

خبرنگاران: فراکسیون کارگری مجلس می خواهد مصوبه شورایعالی کار را پیگیری کند. سید حسین نقوی حسینی، عضو این فراکسیون اعلام کرده که جامعه کارگری از تعطیلی بنگاه های اقتصادی و تهدید مشاغل آسیب زیادی خورده و وزارت کار باید با کمک سازمان برنامه...

14 خرداد 1399

کانادا از آمریکا به سازمان تجارت جهانی شکایت کرد

تهران-ایرنا- اتاوا در واکنش به تعرفه های غیرقانونی آمریکا درباره واردات فولاد و آلومینیوم از کانادا، به سازمان جهانی تجارت (WTO) و کمیته توافق تجارت ازاد آمریکای شمالی (نفتا) شکایت کرد.

12 خرداد 1399

صادرات به چین متوقف نشده است ، کاهش 25 درصدی صادرات و واردات با چینی ها

رئیس اتاق مشترک ایران و چین در پاسخ به این پرسش که آیا فرایند صادرات به چین متوقف شده است؟ به تجارت نیوز گفت: با شیوع ویروس کرونا در چین فرایند صادرات به چین متوقف نشده بود. البته دستگاه های اجرایی فعلا آماری مبنی بر میزان تجارت خارجی ایران با سایر کشورها...

11 خرداد 1399

افزایش ناگهانی مرگ و میر بر اثر کرونا در برزیل

افزایش ناگهانی شمار مبتلایان به کووید19 در برزیل باعث شد که این کشور در مدتی کوتاه پس از آمریکا در صندلی دومین کشور دنیا از لحاظ تعداد مبتلایان قرار گیرد.

11 خرداد 1399

اطمینان پوتین از غلبه روسیه بر کرونا و تأکید بر نقش کادر پزشکی

رئیس جمهوری روسیه با تأکید بر اینکه پزشکان و پرستاران در مبارزه با بیماری کرونا فداکارانه عمل می نمایند، پرداخت های مکمل به پرسنل درمانی را اعلام نموده و دستور داد تا یک برنامه حمایتی از تجار و شرکت ها تهیه گردد.

11 خرداد 1399

کروناویروس کدام مشاغل را رونق بخشیده است؟

هر چند اقتصاد و فراوری ناخالص ملی بسیاری از اعضای جامعه ملل از همه گیری دنیای ویروس کووید 19 آسیب جدی دیده است. اما خانه نشینی 2 میلیارد و 600 میلیون نفر در دنیا موجب رشد خیره کننده مشاغل مختلفی از جمله صنایع مبتنی بر وب آشپزی، بدنسازی و مدیتیشن...

10 خرداد 1399

وقتی شهردار تهران دیپلمات شد، کلمات حناچی در گاردین چقدر ارزش دارد؟

روزهای سخت پایتخت درحالی سپری می گردد که شهردار تهران با مذاکره و یادداشت نوشتن برای رسانه های خارجی سرگرم است.

10 خرداد 1399

بخشنامه بانک مرکزی درباره سقف پرداخت نقدی به مشتریان

بانک مرکزی با صدور بخشنامه ای به بانک ها سقف پرداخت وجه نقد به مشتریان را در موسسات اعتباری 45 میلیون تومان معین کرد.

8 خرداد 1399

ضرر 43 هزار میلیارد بابت تولید خودرو!

به گزارش تجارت نیوز، محمدرضا نجفی منش درباره چشم انداز صنعت خودرو در سال 99 گفت: اوضاع صنعت خودرو در سال جدید بستگی به این دارد که چه سیاستی در پیش بگیریم، اگر سیاست ما جهش تولید است، باید ابزارهای لازم را فراهم کنیم، در این صورت تولید صنعت خودرو را واقعا...

6 خرداد 1399

بهترین مقصد های گردشگری در اولین ماه پاییز

در این روز های اول مهر فرصتی مناسب برای لذت بردن از طبیعت ها و یک گردشگری به یاد ماندنی می باشد.

5 خرداد 1399

فیس بوک فارسی در اشکال مختلف!

در فیس بوک فارسی امکان ثبت نام به زبان فارسی، یافتن دوستان قدیمی و جدید، امکان ارسال مطلب، عکس، موسیقی، ویدئو و اشتراک گذاری لینک نیز دارد.

5 خرداد 1399

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر منسوجات گرمازای هوشمند فراوری می نمایند

محققان دانشگاه صنعتی امیرکبیر پیروز به فراوری منسوجات گرمازای هوشمند با هدف ساخت پارچه با قابلیت ایجاد گرما در شرایط آب و هوایی سرد شدند.

4 خرداد 1399

سلیمی نمین: منتقدان و حامیان دولت به دنبال منافع حزبی نباشند

تحلیل گر مسائل سیاسی گفت: گروه های سیاسی باید از تشکل های مردمی درس بگیرند و مانند آن ها عمل کنند و فارغ از گرایش های سیاسی شان به دولت برای حل مشکل کمک کنند.

3 خرداد 1399

تخصیص اعتبار 11میلیارد ریالی برای مرمت کاروانسرای ینگی امام ساوجبلاغ

سرپرست اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان البرز در سفر به شهرستان ساوجبلاغ، از تخصیص اعتبار 11میلیارد ریالی برای مرمت کاروانسرای ینگی امام اطلاع داد.

2 خرداد 1399

خبرنگاران تعطیلی مراکز تفریحی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه دارد

بیرجند - خبرنگاران - معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: بنا بر تصمیمات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ملی و استانی تمامی مراکز تفریحی، گردشگری، تفرجگاه ها، مناطق ییلاقی، مناطق کویری...

2 خرداد 1399

امارات، توییت نژادپرستانه مشاور سابقبن زاید درباره کرونا جنجال به پا کرد

مشاور سابق ولیعهد ابوظبی با انتشار توییتی نژاپرستانه درباره کرونا جنجال بزرگی در بین کاربران در شبکه های اجتماعی ایجاد کرد.

1 خرداد 1399

حذف نیمسال تحصیلی بدون احتساب سنوات مجاز شد

علی خاکی صدیق درباره آغاز آموزش حضوری دانشگاه ها و برنامه های وزارت علوم در صورت ادامه تعطیلی آموزش های حضوری دانشگاه ها گفت: تصمیم نهایی آغاز کلاس های حضوری دانشگاه ها برعهده ستاد ملی کرونا است هر زمان این ستاد اعلام کند ما موظف به اجرای آن هستیم.

31 اردیبهشت 1399

کنایه مهران مدیری به سرمایه داران، اعلام آمار دعواهای زناشویی در دورهمی

مهران مدیری در برنامه امشب دورهمی، شرایط سرمایه داران در ایام کرونایی را سوژه شوخی های خود قرار داد.

30 اردیبهشت 1399

2 خوابگاه در سال 99 به دانشگاه مازندران اضافه خواهد شد

معاون دانشجویی دانشگاه مازندران گفت: در سال جدید دو بلوک خوابگاه را به دانشگاه اضافه نموده و در تابستان هم برای تعمیر باقی آنها اقدام می کنیم.

29 اردیبهشت 1399
تعداد: (88)