ماه نورد یوتو-2 از خواب بیدار می شود

به گزارش ساری فان، ماه نورد یوتو-2 چین در آستانه بیدار شدن است تا جست و جوی خود را بر سطح کره ماه ادامه دهد.

ماه نورد یوتو-2 از خواب بیدار می شود

به گزارش روز دوشنبه پایگاه اینترنتی اسپیس، محققان برنامه اکتشاف ماه چین اعلام کردند: ماه نورد یوتو-2 که در ماموریت چانگه-4 به فضا ارسال شد و در ماه ژانویه سال 2019 بر روی نیمه تاریک ماه فرود آمد، به تازگی بیست و نهمین روز قمری خود را به پایان رسانده است.

فضاپیمای خورشیدی و سطح نورد چین در روز 19 آوریل به وقت پکن پس از غروب خورشید خاموش شدند.

این 2 فضاپیما در برابر هوای سرد منفی 180 درجه سانتی گراد محافظت می شوند. فضاپیما و ماه نورد یوتو-2 در اوایل ماه مه با طلوع آفتاب بر فراز دهانه Von Kármán دوباره روشن می شوند.

یوتو-2 در حال حرکت به سمت شمال غرب قمر زمین بود که به دهانه فون کارمان رسید ، این ماه نورد در مجموع 708.9 متر را پیموده است و به وسیله دوربین های پانورامای خود، رادارهای نفوذ کننده به ماه و طیف سنج، اطلاعات زیادی جمع آوری کرده است.

یوتو 2 پس از فعال سازی مجدد در ماه مه سفر خود را به سمت شمال شرقی ادامه خواهد داد محلی که محققان امیدوارند در آن سنگ های بازالتی کشف کنند تا اطلاعات بیشتری در مورد تاریخچه سطح ماه به دست آورند.

کاوشگر چانگ ئه 4 چین همراه با ماه نورد یوتو-2 سوم ژانویه سال 2019 بر محدوده قطب جنوب و در سمت تاریک کره ماه فرود آمدند و به این ترتیب نخستین کاوشگر مصنوعی ساخته دست انسان بر سمت پنهان ماه فرود آمد.

سمت پنهان ماه، نیمکره ای از ماه است که به طور دائمی از کره زمین رویگردان است.

این ماهواره خدمات زیادی به علوم و تحقیقات فضا کرد.

بذر گیاه پنبه که توسط فضاپیمای چانگ ئه 4 به کره ماه منتقل شده بود در سطح این سیاره جوانه زد و رکورد رشد اولین گیاه در سطح ماه را به نام چین ثبت کرد.

وظایف علمی مأموریت چانگ ئه 4 شامل انجام مشاهدات نجومی رادیویی با فرکانس پایین، بررسی زمین ماه و اشکال زمین این قمر، کشف ترکیب مواد معدنی و ساختار کم عمق سطح ماه و اندازه گیری تابش پرتوی نوترون و اتم های خنثی است.،ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 23 خرداد 1400 بروزرسانی: 23 خرداد 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1059

به "ماه نورد یوتو-2 از خواب بیدار می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ماه نورد یوتو-2 از خواب بیدار می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید