پیگیری اجرای دستور رئیس جمهور در ستاد ملی مدیریت کرونا

به گزارش ساری فان، تهران (پانا) - قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونا در مکاتبه با 8 عضو دولت، خواستار اجرایی شدن بند ب بیانات رئیس جمهور در آخرین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا در خصوص حمایت از اصناف، استمرار تامین اقلام و خدمات مورد نیاز مردم، شد.

پیگیری اجرای دستور رئیس جمهور در ستاد ملی مدیریت کرونا

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ بابک دین پرست دبیر قرارگاه عملیاتی مقابله با کرونا در نامه ای به معاون مالی رئیس جمهور و رییس کارگروه بررسی و مقابله با پیامدهای مالی ناشی از شیوع ویروس کرونا، وزیرصنعت،معدن و تجارت و رییس کمیته تدارکات و پشتیبانی ستاد ملی مبارزه با کرونا، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وزیر جهاد کشاورزی، وزیرارتباطات و فناوری اطلاعات، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی،وزیر نیرو و وزیرنفت، مبنی بر ابلاغ مصوبات شصت وششمین جلسه ستاد ملی مدیریت کرونا که چهارم اردیبهشت ماه برگزار گشت، اشاره کرد و بر اجرایی شدن بند ب بیانات رئیس جمهور، تاکید کرد.

گفتنی است محورهای بیانات رئیس محترم جمهوری در بند ب مفاد جلسه اخیر ستاد ملی بدین شرح است؛ بسته های نو حمایت مالی از اصناف در دوران کرونا درهفته آینده ارائه شود. مایحتاج ضروری زندگی مردم باید دراختیارآنها باشد، شاهد آن هم این است که هرگاه حتی یک قلم از موارد مورد نیازدچارکمبود شود - حتی درکوتاه مدت - برای مردم قابل تحمل نیست. زیرساخت های اصلی زندگی شهری و روستایی مثل آب و برق وتلفن و اینترنت و... قطعی حتی یک یا چند ساعت هر کدام از این ها قابل تحمل نخواهد بود.

همچنین در نامه به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بر افزایش تست های دقیق و تشخیص زود هنگام مبتلایان، شناسایی افراد دارای تماس نزدیک با مبتلایان و قرنطینه فوری، تدوین پروتکل ها و وضع قوانین نو متناسب با روش های علمی مبارزه با کرونا از طریق تیم های تخصصی و اعمال قوانین حاکمیتی جهت کنترل اپیدمی، نظارت براجرای پروتکل ها و برخورد با متخلفین تاکید شد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 6 مرداد 1400 بروزرسانی: 6 مرداد 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1143

به "پیگیری اجرای دستور رئیس جمهور در ستاد ملی مدیریت کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیگیری اجرای دستور رئیس جمهور در ستاد ملی مدیریت کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید