فیسبوک و بی اعتنایی به هشدارهای داخلی

به گزارش ساری فان، مدیران فیسبوک به واسطه گزارشی که دو سال قبل در اختیارشان قرار گرفته به خوبی می دانسته اند که این شبکه اجتماعی و به ویژه موتور پیشنهادات آن باعث تفرقه افکنی و دو قطبی شدن جامعه می شود.

فیسبوک و بی اعتنایی به هشدارهای داخلی

از وبسایت وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی دیدن نمایید.

بر اساس گزارش وال استریت ژورنال، فیسبوک می دانسته که محصول آن چه تاثیری روی جامعه دارد، با این حال چنین گزارشی را مدنظر قرار نداده و سعی کرده نقش خود در زمینه اختلافات و مسائل جامعه را نادیده بگیرد. گزارش اخیر بیان می کند که تغییرات در فیسبوک می توانسته روی محافظه کاران و ارتباط آن ها با مردم تاثیر بگذارد.

در اسلایدهای مربوط به گزارش داخلی فیسبوک به عبارت زیر برمی خوریم:

الگوریتم های ما از جذابیت تفرقه افکنی برای مغز انسان سواستفاده می کند. افزایش محتوای تفرقه انداز، تلاشی برای جلب توجه کاربران و افزایش زمان ماندن در پلتفرم محسوب می شود.

یک گزارش داخلی دیگر مربوط به سال 2016 که توسط وال استریت ژورنال منتشر شده، نشان می دهد که توصیه الگوریتم فیسبوک باعث شده 64 درصد کاربران یک گروه افراطی، به آن بپیوندند.

جوئل کاپلان، معاون ریاست سیاست های جهانی فیسبوک و رئیس سابق کارکنان در دوره ریاست جمهوری جرج دبلیو بوش، توانست روی این نگرانی ها سرپوش بگذارد و همچنین باعث تغییر تمرکز فیسبوک از قطبی سازی جامعه شود. کاپلان یک شخصیت بحث برانگیز است که پس از انتخابات 2016 نقش گسترده ای در این شبکه اجتماعی دارد.

کاپلان اعتقاد دارد که این شبکه اجتماعی تا حدودی مسئولیت سیاست تبلیغات سیاسی را بر عهده دارد که نتیجه آن، عدم بررسی صحت تبلیغات و امکان انتشار اطلاعات گمراه کننده است. این فرد نقش بسزایی در سیاست های فیسبوک در سال های اخیر ایفا کرده و به گفته وال استریت ژورنال دلیل اصلی برای عدم تغییر در سیاست های این شبکه اجتماعی محسوب می شود.

این شبکه اجتماعی در بیانیه ای نسبت به گزارش وال استریت ژورنال اعلام کرده:

ما از سال 2016 تا به امروز موارد زیادی را یاد گرفتیم و شرکت متفاوتی نسبت به گذشته هستیم. ما تیمی با صداقت ایجاد کرده ایم، سیاست ها و روش های خود برای محدود کردن محتوای آزاردهنده را تقویت کرده ایم و از تحقیقات برای تاثیر پلتفرم خود روی جامعه استفاده می کنیم تا به بهبود آن ادامه دهیم. در فوریه سال جاری بودجه ای 2 میلیون دلاری برای حمایت از تحقیقات پیشنهادی در حوزه قطبی سازی درنظر گرفتیم.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 415

به "فیسبوک و بی اعتنایی به هشدارهای داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فیسبوک و بی اعتنایی به هشدارهای داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید