جواب مسکن ملی خاتمه بهمن می آید

به گزارش ساری فان، معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده امکان تغییر شهر برای متقاضیان مسکن ملی فراهم می گردد، گفت: پاسخ استعلامات کسانی که در مرحله چهارم نام نویسی کردند، اواخر بهمن ماه اعلام می گردد.

جواب مسکن ملی خاتمه بهمن می آید

جهت دریافت خدمات پتینه کاری سقف با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، محمود محمودزاده در گفت و گو با ایسنا، اظهار کرد: ثبت نام مرحله چهارم طرح اقدام ملی مسکن روز پنجشنبه (25 بهمن ماه) به اتمام رسید و تا انتها بهمن ماه بعد از پالایش نفرات بر اساس شروط پنجگانه، افراد واجد شرایط انتخاب می شوند.

وی اضافه کرد: کسانی در مراحل قبلی شهر مورد نظر خود را اشتباه انتخاب نموده بودند که امکان اصلاح شهر را برایشان فراهم کردیم. از اواخر این هفته یا اوایل هفته آینده به این افراد پیامک داده می گردد تا نسبت به تغییر شهر مدنظر خود اقدام نمایند. البته این در صورتی است که افراد تمایل داشته باشند به چرخه برگردند. اگر کسانی انصراف دهند طبیعتا ظرفیت جدید ایجاد می گردد و می توانیم به جای این افراد، برای نام نویسی نفرات جدید در مراحل بعدی تصمیم گیری کنیم.

معاون مسکن و ساختمان وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه پیش بینی می کنیم فرآیند اصلاح شهر مدنظر متقاضیان حدود 15 روز طول بکشد، گفت: برای پروژه اقدام ملی مسکن در مناطقی به جز بافت های فرسوده 300 هزار واحد در نظر گرفته شده و این در حالی است که حدود 440 هزار نفر ظرفیت سازی نموده ایم. در حال حاضر اگر در شهری ظرفیت خالی ایجاد گردد مجددا ثبت نام انجام می گردد. به طور کلی سیاست وزارت راه و شهرسازی این است که دائما نسبت به فراوری مسکن برای متقاضیان واقعی اقدام گردد.

محمودزاده اظهار کرد: در حال حاضر تفاهم نامه برای احداث مسکن خبرنگاران و هنرمندان به امضا رسیده که از همین ظرفیتهای موجود است. تامین زمین برای پروژه اقدام ملی یکی از مهمترین بخشهای کار است. ممکن است در مواردی زمین تامین گردد اما بعدا معارض پیدا کند و کارها متوقف گردد. لذا باید در این زمینه دقت لازم را انجام دهیم.

وی با اشاره به تامین زمین از طرف وزارت جهاد کشاورزی و سازمان منابع طبیعی گفت: در نظر داریم زمینهای فاقد کاربری کشاورزی و زیست محیطی که در محدوده شهر و حریم شهرها قرار گرفته است را به طرح اقدام ملی مسکن بیاوریم. البته اشتباهی در اطلاع رسانی انجام شده بود که تصور می شد این ها اراضی کشاورزی، مرتع یا منابع طبیعی است اما در حقیقت این زمین ها واجد ارزش نیست. این اراضی در واقع با توجه به تغییر ماهیت، تغییر مالکیت پیدا نموده و از منابع طبیعی به سازمان ملی زمین و مسکن اختصاص یافته است.

مسکن ملی در یک نگاه

شهریوماه 1398 طرح اقدام ملی مسکن با حضور رییس جمهور کلنگ زنی شد. برای این پروژه 400 هزار واحد تعریف شد که در دور اول و دوم نام نویسی 1.6میلیون نفر به وسیله سایت tem.mrud.ir و پیامک ثبت نام کردند که 460 هزار نفر واجد شرایط شناخته شدند. اولین واحدها به تعداد 11 هزار و 560 واحد در روز یکم آبان ماه 1399 به دستور رئیس جمهور افتتاح شد.

این پروژه به وسیله آورده متقاضیان و 100 میلیون تومان وام بانکی با نرخ سود 18 درصد ساخته می گردد. آورده متقاضیان در مرحله اول حدود 40 میلیون تومان است. میانگین قیمت این واحدها در کل کشور طبق آخرین برآورد از هزینه های تابستان 1399 به متری 2.7 میلیون تومان می رسد که البته با توجه به کیفیت سازه ها در مناطق مختلف، قیمت ها متفاوت خواهد بود.

ثبت نام مراحل اول، دوم، سوم و چهارم به انتها رسیده است. فرصت ثبت نام در مرحله چهارم از 18 دی ماه 1399 شروع شد و پنجشنبه (25 دی ماه) به اتمام رسید. در صورت خالی شدن ظرفیت یا تامین زمین، امکان ثبت نام مجدد وجود دارد.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 27 بهمن 1399 بروزرسانی: 27 بهمن 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 843

به "جواب مسکن ملی خاتمه بهمن می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جواب مسکن ملی خاتمه بهمن می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید