اجرای محدودیت های گردشگری رمضان در بعضی کشورها

به گزارش ساری فان، ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست آمده، اجرای محدودیت های گردشگری رمضان در بعضی کشورها صورت گرفت.

اجرای محدودیت های گردشگری رمضان در بعضی کشورها

امارات

دبی قانون پرده ماه رمضان برای رستوران ها را لغو کرد. مقامات عنوان کردند: رستوران های دبی دیگر نیازی به محافظت از سرو غذا در برابر دید رهگذران در ساعات روزه داری ندارند. این قانون جایگزین قوانین صادرشده سالهای گذشته است که رستوران ها و مکان های غذاخوری را به پوشاندن از دید روزه داران ملزم می کرد.

امارات به گردشگری وابسته است و به دلیل همه گیری آسیب های زیادی به این بخش وارد شده است. این اقدام جدید در حالی انجام می گردد که دبی برای تقویت اقتصاد خود از گردشگرانی استقبال می نماید که 90 درصد آنان خارجی و غیرمسلمان هستند.

اندونزی

مهاجران به صورت دسته جمعی معروف به مودیک سفر می نمایند. مودیک (Mudik) اصطلاحی در اندونزی برای فعالیت هایی است که مهاجران یا کارگران مهاجر برای بازگشت به زادگاه خود در تعطیلات مذهبی مانند عیدفطر انجام می دهند. محدیر افندی، وزیر فرهنگ این کشور در بیانیه ای با اشاره به ترس از انتشار ویروس و کوشش برای کاهش آن گفت: در سال 2021 مودیک انجام نخواهد شد، اما سفرهای ضروری انجام می گردد. البته قاچاچیان و اسناد جعلی سفر برای دور زدن این ممنوعیت نیز بسیار مشاهده شده است.

ترکیه

با توجه به افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید، گردشگری ترکیه در معرض تهدید است و قرار است محدودیت ها تشدید شوند. طیب اردوغان، رئیس جمهور این کشور احتمالا دستور تشدید محدودیت ها را قبل از فصل حیاتی گردشگری اعلام خواهد نمود. این موارد شامل محدود کردن سفرهای بین شهری و کاهش تردد افراد زیر 20 سال و بالای 65 سال و تعطیلی اماکن ورزشی و تفریحی است. از دست دادن درآمد گردشگری طی همه گیری، اقتصاد ضعیف ترکیه را بیشتر تحت تاثیر قرار داده است.

سال گذشته، همه گیری درآمد گردشگری ترکیه را که منبع اصلی درآمد است با دوسوم کاهش به 12 میلیارد دلار رساند. براساس اعلام اردوغان رستوران ها در ماه رمضان به صورت بیرون بر می توانند فعالیت نمایند و ساعات منع تردد نیز از 9 شب تا 5 صبح است.

منبع: همگردی
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1007

به "اجرای محدودیت های گردشگری رمضان در بعضی کشورها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اجرای محدودیت های گردشگری رمضان در بعضی کشورها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید