سخنگوی کاخ سفید: مذاکرات غیرمستقیم با ایران در وین سازنده است

به گزارش ساری فان، تهران (پانا) - سخنگوی کاخ سفید تاکید نمود که از نظر آمریکا، گفت وگوهای غیرمستقیم با ایران سازنده خواهد بود.

سخنگوی کاخ سفید: مذاکرات غیرمستقیم با ایران در وین سازنده است

به گزارش ایسنا از رویترز، جن ساکی سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری تاکید نمود که از نظر آمریکا، گفت وگوهای غیرمستقیم با ایران در وین به طور بالقوه ای سازنده است. کاخ سفید مذاکرات غیرمستقیم با ایران را در وین به شکل بالقوه ای سازنده می داند اما درباره دیپلماسی کاملا شفاف است و در حال حاضر نیز انتظار ندارد که گفت وگوهای مستقیم (با ایران) انجام شود.

سیدعباس عراقچی، معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان روز گذشته در یک گفت وگوی تلویزیونی تاکید نمود: ما هیچ مذاکره ای با آمریکا نداریم چه مستقیم و چه غیر مستقیم، ما فقط با اعضای برجام مذاکره و گفت وگو می کنیم. همین اعضایی که الان به عنوان گروه 1+4 شناخته می شوند طرف گفت وگوهای ما خواهند بود و آنها هستند که با طرف های دیگر هر طور که خودشان بخواهند می توانند صحبت نمایند، ولی ما هیچ گفت وگویی چه مستقیم و چه غیر مستقیم با آمریکایی ها نداریم.

این دیپلمات ارشد کشورمان همچنین اعلام کرد: از نظر ما هیچ طرح گام به گامی وجود ندارد و اصلا به نقشه راه نیاز نداریم. ما فقط یک گام نهایی داریم که آمریکا باید بردارد و تمام تحریم هایی را که اعمال نموده بردارد و بعد از آن است که ایران راستی آزمایی می نماید و بعد به تعهدات خود برمی شود.

معاون سیاسی وزیر امور خارجه کشورمان بار دیگر تاکید نمود: ما هیچ عجله ای نداریم و صبر می کنیم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 1 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 977

به "سخنگوی کاخ سفید: مذاکرات غیرمستقیم با ایران در وین سازنده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سخنگوی کاخ سفید: مذاکرات غیرمستقیم با ایران در وین سازنده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید