5 المان اساسی که در انتخاب رنگ فرش باید رعایت کنیم؟

به گزارش ساری فان، اگر وقت آن رسیده که فرش اتاق نشیمن، اتاق خواب و سایر فضاهای از این قبیل را تعویض کنید، پیش از هرگونه اقدام جهت خرید فرش بدانید که قرار است فرشتان چگونه باشد. فرش یکی از عناصر مهم طراحی و دکوراسیون منازل به تعداد می رود. و انتخاب فرش بسته به نکات جزئی تر صورت می پذیرد که یکی از آن ها رنگ است. انتخاب رنگ فرش، خود جزء مسائلی است که جدا از سلیقه، بر اساس المان های طراحی و دکوراسیون انجام می پذیرد.

5 المان اساسی که در انتخاب رنگ فرش باید رعایت کنیم؟

ما در ادامه سعی بر ارائه جزئیات فاکتورهای انتخاب رنگ فرش داریم. بنابراین، اگر همچنان در انتخاب رنگ فرش منزل خود مردد هستید با ما همراه شوید!

رنگ مورد علاقه تان را پیدا کنید

رنگ ها قادرند احساسات، اعمال و بازخورد رفتاری ما نسبت به مردم و مسائل روزمره را تحت تاثیر قرار بدهد. رنگ فرش به طور مستقیم بر روی نحوه احساستان نسبت به ورودتان تاثیر می گذارد.

اگر می دانستید که رنگ ها چطور بر روی احساساتمان تاثیر می گذارند، به راحتی سراغ فرش های مبتکرانه می رفتید و از رنگ های انرژی بخش به منزله القای نیرو و روحیه استفاده می کردید. این انتخاب رنگ فرش می تواند برای طراحی اتاق کودک مناسب باشد.

اگر در پی تجدید قوا و آرامش روحتان هستید، از فرش های مدرن به منزله تزئین اتاق نشیمنتان یاری بگیرید. فرش های مدرن با تلفیق رنگ های شاد و ملایم قادرند روحتان را دستخوش تغییرات نمایند.

انوار خورشید و سایه را در نظر بگیرید

راستا نور و سایه هایی که در اتاق مد نظرتان می افتند، بر روی انتخاب رنگ فرش تاثیر بسزایی دارند. اگر بازی رفت و آمد نور روزانه خورشید را بشناسید، متوجه خواهید شد که رنگ تحت تاثیر چنین نوری تغییر خواهد نمود.

وقتی خورشید پایین تر از افق قرار گرفته است، شاهد تابش نور شدید هستیم. اشعه های نور خورشید، طی این ساعات از روز زردتر و گرم تر است. با این حال، نور خورشید حول و حوش ظهر از شدت کمتری برخوردار بوده و اشعه های نور آبی تر و سردتر می باشد. و به محض غروب خورشید، شاهد انوار قرمز خورشید هستیم.

ببینید راستا تابش نور خورشید و سایه کجاست. زیرا این موضوع انتخاب رنگ فرش را تا حدود زیادی تحت تاثیر قرار خواهد داد. دقت کنید تا تشخیص بدهید انوار نور خورشید نرم و یا تند و تیز است. آیا اشعه های نور خورشید متمایل به رنگ سفید است و یا آنکه زردی دارد؟

پاسخ به همه سوالات فوق، باعث می شود تا ظاهر فرشتان متغیر به نظر برسد.

به طراحی کلیت فضا توجه کنید

وقتی قرار است یک فرش نو خریداری نمائید، باید کلیت فضا را در نظر بگیرید. به رنگ دیوار، کفپوش (موکت، پارکت یا کاشی)، مبلمان و آثار هنری توجه فرمائید و با توجه به آن ها فرشتان را انتخاب نمائید.

انتخاب رنگ فرش می تواند بر اساس المان های موجود در طراحی و دکوراسیون صورت پذیرد. بنابراین، بهتر است رنگ و طرح فرشتان بیش از هر فاکتور، هماهنگ با ویژگی های فضای اتاق مد نظر باشد.

شناخت چرخه کامل رنگ ها، رنگ های اولیه، ثانویه و رنگ های هایلایت به منزله انتخاب رنگ فرش لازم است. این امر چگونگی کارکرد تمام جوانب و ایجاد پیش زمینه در طراحی و دکوراسیون را نشان خواهد داد.

از سایر طراحی ها الهام بگیرید

انتخاب رنگ فرش تا حدود زیادی تحت تاثیر طراحی کلی فضایتان است. اما، این موضوع نمی تواند شما را از گرایش به سایر طراحی ها بازدارد. گاهی اوقات طراحی یک کافی شاپ، هتل، نمایشگاه، خانه دوست، مجلات آنلاین و حتی طبیعت می تواند الهام بخش انتخابتان باشد. بنابراین، اگر طراحی خانه خودتان از کارایی لازم برای الهام گرفتن برخوردار نیست، از سبک ها و طراحی های دیگر یاری بگیرید.

بیان گر سبک خود باشید

هر فرد سلیقه شخصی منحصر به فرد خود را دارد. بنابراین، انتظار می رود که هر خانه بیانگر سلیقه شخصی مالک خود باشد. این موضوع به راحتی انتخاب رنگ فرش را تحت تاثیر قرار می دهد. همانطور که شما به اسم صاحبخانه طراحی و دکوراسیون را به سلیقه خودتان اجرا کرده اید، بهتر است طرح و رنگ فرشتان را بر اساس سلیقه شخصی خود انتخاب نمائید.

اگر عاشق سبک های برجسته و ماکسیمالیسم هستید، در پی رنگ های انرژی بخش، پررنگ و برجسته بروید. و اگر از سبک مینیالیسم خوشتان می آید، انتخابتان را صرف رنگ های جامد و ملایم کنید. بعلاوه که ممکن است انتخاب رنگ فرش از پیچیدگی های خاص خود برخوردار باشد، انتخاب طرح فرش هم یکی از دشواری های این حیطه است. محتمل است از میان فرش های مدرن، سنتی، آزتک یا قبیله ای مجبور به انتخاب شوید و تنها یکی از آن ها را به اسم مرکز توجه طراحی و دکوراسیون خود انتخاب نمائید.

منبع: اتاق
انتشار: 10 شهریور 1400 بروزرسانی: 10 شهریور 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1189

به "5 المان اساسی که در انتخاب رنگ فرش باید رعایت کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "5 المان اساسی که در انتخاب رنگ فرش باید رعایت کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید