کشفی عجیب؛ حشرات درد را احساس می نمایند!

به گزارش ساری فان، حداقل یک تریلیون حشره سالانه برای غذا و خوراک حیوانات کشته می شوند. روش های معمول کشتار شامل گرما و سرمای شدید است که اغلب با گرسنگی همراه است و در مقایسه با تنها حدود 79 میلیارد پستاندار و دام پرنده که هر سال ذبح می شوند، رقم بزرگی است.

کشفی عجیب؛ حشرات درد را احساس می نمایند!

به گزارش خبرآنلاین، محققان مدت هاست متوجه شده اند که ارزش بقای درد به این معنی است که بسیاری از حیوانات، ظاهراً به استثنای حشرات، آن را تجربه می نمایند.

اما آنالیز بیش از 300 مطالعه علمی را و شواهدی که یافته شد، نشان داد، حداقل بعضی از حشرات احساس درد می نمایند؛ در این میان، حشرات دیگر هنوز با جزئیات کافی مورد مطالعه قرار نگرفته اند.

محققان بعلاوه مطالعه خود را در خصوص واکنش زنبور های عسل به محرک های بالقوه مضر انجام داده آند. نحوه واکنش آن ها به محرک ها مشابه پاسخ های درد در انسان ها و سایر حیواناتی بود که ما می پذیریم احساس درد می نمایند.

آفت کش ها سالانه تریلیون ها حشره وحشی بیشتری را از بین می برند. دلیل واقعی مرگ اغلب فلج، خفگی یا انحلال اندام های داخلی است، گاهی اوقات در طی چند روز.

اگر حشرات احساس درد نمایند، پرورش حشرات و کنترل آفات باعث رنج توده ای می گردد. با این حال، بحث ها و قوانین مربوط به رفاه حیوانات تقریباً به طور کلی حشرات را نادیده می گیرند. یکی از دلایل این است که از نظر تاریخی، حشرات اغلب بسیار ساده با طول عمر بسیار کوتاه در نظر گرفته می شدند. اما شواهدی مبنی بر اینکه حشرات احساس درد می نمایند در حال جمع شدن است.

پاسخ به این سوال که آیا حشرات احساس درد می نمایند یا خیر سخت است. درد یک تجربه ذاتی خصوصی است. سختی تشخیص درد زمانی است که موجود مورد نظر نمی تواند صحبت کند.

در دهه 1980، بسیاری از جراحان بر این باور بودند که نوزادان نمی توانند درد را احساس نمایند و به ندرت از دارو های بیهوشی استفاده می کردند، زیرا فکر می کردند پاسخ های واضح نوزادان، مانند جیغ زدن و خراشیدن، فقط رفلکس است. حتی با وجود اینکه هنوز مدرکی نداریم که نوزادان احساس درد می نمایند، بیشتر آن ها اکنون با اطمینان تقریباً می پذیرند که درد دارند.

برای هر موجودی که نمی تواند مستقیماً رنج خود را بیان کند، باید به عقل و احتمال متکی باشیم. هر چه شاخص های درد بیشتر پیدا گردد، احتمال بیشتری دارد.

استفاده از معیار های ثابت در بین حیوانات و جستجوی همان شاخص های رفتاری درد در حشرات مهم است که در گاو یا سگ خانگی استفاده می گردد.

منبع: فرارو
انتشار: 26 آذر 1401 بروزرسانی: 26 آذر 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1585

به "کشفی عجیب؛ حشرات درد را احساس می نمایند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشفی عجیب؛ حشرات درد را احساس می نمایند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید