چگونه در یک دقیقه یا کمتر از آن بخوابیم

به گزارش ساری فان، نمناک/امروزه با شرایط جامعه هیچ جای تعجب نیست که چرا افراد از برخی مسائل مانند خواب برخوردار می باشند در حقیقت با توجه به گزارش گالوپ به 61% از آمریکایی ها توصیه می شود که 7 تا 8 ساعت در هر شب بخوابند . همانگونه که احتمالاً شما از قبل می دانستید خواب باعث می شود خستگی که در طول روز کاری تان وارد بدن شده اند به واسطه خوابیدن و استراحت کردن از بدن خارج شود . خواب نامناسب یا بیش از حد گفته شده می تواند به سلامت جسمانی و ضعف روان افراد آسیب برساند و منجر به اختلالاتی در بدن آنها بشود . در واقع در طی مطالعه ای از داشنگاه سری در بریتانیا نشان داد اگر افراد در طی یک هفته ، تنها یک هفته خواب کافی نداشته باشند ، این عمل منجر به تغیرات عظیمی در 700 ژن بدن انسان می شود.

چگونه در یک دقیقه یا کمتر از آن بخوابیم

کمبود خواب و بی خوابی

کمبود خواب می تواند به مسائل مزمن سلامتی ، از جمله فشارخون بالا ، چاقی ، اضطراب ، افسردگی ، بیماری های قلبی ، سرطان و ... منجر شود. محققان دریافتند که با کمبود خواب ژن هایی از جمله کنترل التهاب ، سیستم ایمنی بدن و استرس در تاثیر بی خوابی درچار مشکل می شوند ؛ اینها پیش زمینه ای بود برای آنکه در این بخش از نمناک به معرفی روشی مخصوص برای رفع بی خوابی در مدت کوتاهی بپردازیم.

برای شروع ، ما نکاتی به شما خواهیم گفت تا دوباره در طی مدت زمان کمتری احساس خواب کنید. آن هم به صورت طبیعی مانند یک نوزاد. با این حال ، به دلیل استرس که در زندگی ما وجود دارد و در طی رشدمان با ما رشد کرده است ، برخی از ما اینکه چگونه بطور ساده بخواب برویم را فراموش کرده ایم.

ذهن ما به دلیل اضطراب و بی قراری مان ما را در طی شب بیدار نگه می دارد. خب ، برای همانگونه که می دانید پاکسازی مغز قبل از خواب کار ساده ایی نمی باشد.

در طی این عمل دکتر (andrew wiel) تکنیک تنفس را برای رفع بی خوابی های مداوم مناسب است و به شما آرامش می بخشد. وی با روش 8-7-4 تنفس یک درمان طبیعی بی خوابی را به شما رائه می دهد . در ادامه اینکه چگونه نفس بکشید را به شما آموزش خواهیم داد.

ابتدا صاف بنشینید ، شانه هایتان را ریلکس وار نگه دارید و ... سپس نوک زبانتان را به سقف دهانتان در قسمت پشت دندان های بالایی قرار دهید و در طی ورزش آنرا به هیچ وجه جابجا نکنید حتی زمانی که عمل بازدم را انجام می دهید.

بطور کامل بازدم کنید در طی 4 ثانیه از طریق بینی عمل دم را انجام دهید و سپس نفستان را به مدت 7 ثانیه حبس کنید . ابتدا از طریق دهانتان به مدت 8 ثانیه بازدم کنید و نفستان را به بیرون دهید . این عمل را 3 بار به صورت متوالی انجام دهید تا راحت بخوابید.

درمان کم خوابی و بی خوابی های شبانه

از کجا و چگونه از صحت عمل این روش اطمینان داشته باشیم ؟

ما برای این سوال سه دلیل داریم . اولا با این روش تنفس که 3 بار متوالی و پی در پی باید صورت بگیرید باعث ایجاد آرامش در شما می شود و دوما شما اکسیژن بیشتری را با این روش به بدن خود منتقل می کنید.

و در آخر اگر شما به روی تنفس کردن تمرکز کنید می توانید تمرکز حواس قبلی خودتان را به دست بیاورید و راحت تر می توانید به مرور زمان تمرکز کنید و دانشمندان ثابت کرده اند که با تمرکز حواس استرس ، اضطراب و افکار گوناگونتان کاهش می یابد و یا حتی ممکن است از بین بروند.

ممکن است که ما چگونه خوابیدن را فراموش کرده باشیم یا اگر چه ممکن است ما چگونه نفس کشیدن را فراموش کرده ایم.

اما با تمرین کردن این روش تنفس شما سریعتر احساس خواب می کنید.

هنگام خوابیدن ، قبل از ورود به اتاق تان و دراز کشیدن روی تختتان ، کار و مشغله خود را به بیرون در اتاقتان بگذارید و سپس وارد اتاق شوید . دستگاه های دیجتالی که باعث حواس پرتی شما می شوند مانند گوشی های همراه تلویزیون و ... را قبل از خواب خاموش کنید و سپس بخوابید.

به یاد داشته باشید که خواب کافی یکی از عومال حیاتی روزمره انسان است که هر روز به آن نیاز دارید و باید خواب را در اولویت بگذارید تا در طی روز جسمتان دچار اختلالاتی نشود.

منبع: همگردی
انتشار: 17 بهمن 1399 بروزرسانی: 17 بهمن 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 827

به "چگونه در یک دقیقه یا کمتر از آن بخوابیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چگونه در یک دقیقه یا کمتر از آن بخوابیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید