واکنش افغانستان به بازدید رهبران طالبان از مراکز آموزشی پاکستان

به گزارش ساری فان، به گزارش خبرنگاران به نقل از خاممه پرس، وزارت خارجه پاکستان در واکنش به به ویدیوهای پخش شده ملا برادر، معاون سیاسی طالبان در مراکز آموزشی این گروه در خاک پاکستان، با صدور بیانیه ای بیان کرد که این موضوع موجب نگرانی مردم و دولت افغانستان شده است.

واکنش افغانستان به بازدید رهبران طالبان از مراکز آموزشی پاکستان

وزارت امور خارجه افغانستان تاکید نموده است که حضور رهبران طالبان در پاکستان و نیز موجودیت مراکز آموزشی این گروه در خاک پاکستان، نقض آشکار حاکمیت ملی افغانستان است و باعث تداوم جنگ و ناامنی در منطقه می گردد.

در این بیانیه گفته شده که فعالیت های مخرب طالبان بر علیه دولت و مردم افغانستان از خاک پاکستان، فرایند تامین صلح پایدار در افغانستان را با چالش جدی روبرو می سازد.

وزارت امور خارجه کشور افغانستان از اسلام آباد خواسته تا نگذارند، عناصر شورشی که بر ادامه جنگ و خون ریزی اصرار دارند، از خاک این کشور استفاده نمایند.

در بیانیه وزارت خارجه افغانستان آمده که دولت افغانستان بسته شدن پناه گاه های امن و مسدودشدن فعالیت های شورشیان را در حل مسالمت آمیز بحران افغانستان و تامین صلح و ثبات منطقه ای امر حیاتی می داند.

همچنان این وزارت بر تداوم همکاری های صادقانه و مبارزه واقعی در برابر تروریسم و تهدیدات مشترک از سوی دولت پاکستان تاکید نموده است.

پیش از این امرالله صالح، معاون نخست رئیس جمهور افغانستان از حضور رهبران طالبان در پاکستان و نیز موجودیت مراکز تمویل، تجهیز، آموزش و درمان این گروه در خاک پاکستان انتقاد نموده بود.

در این اواخر ویدیوهای از ملا برادر، معاون سیاسی طالبان در شبکه های اجتماعی پخش شد که نشان می داد، وی از بعضی رهبران، زخمی های این گروه در بیمارستان های دولتی پاکستان و مراکز آموزشی طالبان در کراچی بازدید نموده است.

همچنان در این ویدیوها ضمن تایید حضور همه ای رهبران طالبان در خاک پاکستان، بر تداوم فعالیت این گروه در برابر دولت افغانستان نیز تاکید شده است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 812

به "واکنش افغانستان به بازدید رهبران طالبان از مراکز آموزشی پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش افغانستان به بازدید رهبران طالبان از مراکز آموزشی پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید