نماز عید قربان در سوریه در بین تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی برگزار گردید

به گزارش ساری فان، به منظور جلوگیری از شیوع کرونا نماز عید قربان سال جاری در دمشق و ریف دمشق فقط در منازل برگزار گردید اما در سایر استان ها نماز عید طبق روال معمول با اتخاذ تدابیر شدید بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا اقامه شد.

نماز عید قربان در سوریه در بین تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی برگزار گردید

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، وزارت اوقاف سوریه اقامه نماز عید قربان را در دمشق و ریف دمشق برگزار نکرد اما صدای تکبیر از بلندگوهای مساجد آن پخش شد و در سایر استان ها نیز نماز عید قربان طبق روال معمول و با پایبندی به شروط بهداشتی و اقدمات شدید پیشگیرانه برگزار گردید.

بر اساس گزارش خبرگزاری رسمی سوریه(سانا) ، در پاسخ به اقدامات پیشگیرانه و به منظور جلوگیری از شیوع کرونا نماز عید قربان سال جاری در دمشق و ریف دمشق فقط در منازل برگزار گردید اما در سایر استان ها نماز عید طبق روال معمول با اتخاذ تدابیر شدید بهداشتی به منظور جلوگیری از شیوع کرونا اقامه شد.

بنابر اعلام شورای علمی و فقهی وزارت اوقاف سوریه، نماز عید قربان را می توان در منزل و با اعضای خانواده به جماعت بدون خطبه و یا به شکل فرادی برگزار کرد.

اما وزارت اوقاف سوریه به منظور حفظ جان و سلامت مردم و جلوگیری از تجمع و خطر ناشی از شیوع کرونا، نماز عید قربان در دمشق و ریف دمشق را تعلیق کرد که دلیل افزایش موارد ابتلا به کرونا در این دو استان و نیز بعضی عادات و سنن اجتماعی عید قربان است که موجب تجمع می گردد.

اما در سایر استان ها نماز عید قربان طبق معمول هر سال اقامه شد با این تفاوت که مساجد ضد عفونی شده و به نمازگزاران ماسک داده شده و پیش از ورود به مسجد دست های آنان نیز ضد عفونی شد و با فاصله ای که از پیش در نظر گرفته شده بود نماز را اقامه کردند و علاوه بر این کمیته های دست اندرکار امور بهداشتی در مساجد در مورد لزوم رعایت اقدامات پیشگیرانه به منظور جلوگیری از کرونا توجیه شدند.

خطبای مساجد نیز ضمن اشاره به معانی بلند عید قربان از جمله محبت، تسامح، تقویت برادری، رویارویی با مسائل با صبر و ایمان، تقویت ارزش های جانفشانی در راه عزت وطن و کشور و نیز عادات متعددی که سوری ها به این مناسبت به جا می آورند، اعلام کردند، شرایط کنونی ناشی از شیوع ویروس کرونا موجب شده است این عادات مختصر شده و به اقدامات و توصیه های بهداشتی پایبند مانده و مردم تا جایی که امکان دارد از تجمع پرهیز نمایند تا از ابتلا به کرونا جلوگیری گردد.

خطبای مساجد همچنین برای حفظ کشور سوریه در برابر بیماری کرونا و ثبات قدم نیروهای ارتش و رحمت و بخشش شهدا و شفای مجرحان دعا کردند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 مهر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 551

به "نماز عید قربان در سوریه در بین تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماز عید قربان در سوریه در بین تدابیر پیشگیرانه و بهداشتی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید