خبرنگاران شمار جان باختگان مبتلا به کرونا در اصفهان به 76 تَن رسید

به گزارش ساری فان، اصفهان - خبرنگاران - سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه شمار جان باختگان از بیماری کرونا در این استان (به جز شهرستان های کاشان و آران وبیدگل) به 76 تَن رسید، گفت: این افراد در گروه های سنی مختلف بودند که هشدار جدی برای همه مردم است.

خبرنگاران شمار جان باختگان مبتلا به کرونا در اصفهان به 76 تَن رسید

آرش نجیمی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران اضافه نمود: تا به امروز در بین بیماران فوت شده، یک مادر باردار 34 ساله و نوجوان 14 ساله و در بین مبتلایان به ویروس کرونا حدود 10 کودک زیر پنج سال وجود دارد.

نجیمی گفت: در یک ماه گذشته نمونه آزمایشگاهی 2 هزار و 572 بیمار مشکوک در استان اصفهان (به جز شهرستان های کاشان و آران و بیدگل) آنالیز شده که از میان آنها جواب یکهزار و 627 بیمار، منفی و 945 بیمار مثبت و قطعی بود.

وی با بیان اینکه تا کنون از بین بیماران مبتلا به کرونا در این خطه 427 نفر از بیمارستان ترخیص شده و 442 نفر همچنان تحت درمان و دریافت خدمات مراقبتی هستند، تاکید نمود: سرعت رشد ابتلا به کرونا در اصفهان با تهران که چند برابر این استان جمعیت داد، برابری می نماید و این استان در شرایط هشدار جدی واقع شده است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گفت: آمار 945 بیمار قطعی مبتلا به کرونا مربوط به افرادی است که از آنها نمونه آزمایشگاهی گرفتیم و ممکن است ده ها برابر آن، افرادی باشند که تا به امروز از آنها نمونه گیری نشده، علائم بیماری در آنها خفیف است یا هنوز علائم بیماری بروز نکرده است.

نجیمی ادامه داد: ممکن است این افراد در جامعه تردد نمایند و باعث انتقال ویروس کرونا به تعداد زیادی از مردم شوند به همین دلیل این موضوع یک هشدار و زنگ خطر جدی است زیرا نمی دانیم در جامعه واقعا چه افرادی سالم یا ناقل ویروس هستند.

وی از مردم خواست تا از ترددهای غیر حضوری به طور جدی پرهیز نمایند و در خانه بمانند و اظهار امیدواری کرد که در صورت رعایت این توصیه ها، شاید در کمترین زمان بعد از عید نوروز 99 شاهد مرتفع شدن این مشکل و برگشت همه به زندگی عادی باشیم.

وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی آخرین شمار مبتلایان به بیماری کرونا در کشور تا بیست و هفتم اسفند را بیش از 16 هزار نفر اظهار داشت که حدود یک هزار و 300 نفر از بین آنها از استان اصفهان (مجموع اصفهان و کاشان) بودند.

این نکته قابل ذکر است که در استان اصفهان با توجه به فعالیت 2 دانشگاه علوم پزشکی، امور بهداشتی و درمانی 22 شهرستان با حدود چهار میلیون و 500 هزار نفر زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و 2 شهرستان کاشان و آران و بیدگل با حدود 500 هزار نفر جمعیت زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کاشان است.

زمانیکه وزارت بهداشت آمار روزانه درباره ابتلا به بیماری کرونا را اعلام می نماید در واقع مجموع آمار و اطلاعات 2 دانشگاه علوم پزشکی مذکور و همه 24 شهرستان را بیان می نماید.

تا به امروز حدود یکهزار نفر در کشور به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 273

به "خبرنگاران شمار جان باختگان مبتلا به کرونا در اصفهان به 76 تَن رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران شمار جان باختگان مبتلا به کرونا در اصفهان به 76 تَن رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید