ضرورت توجه به ظرفیت های اجتماعی کشور، برگزاری رویداد نوپیا در اسفند

به گزارش ساری فان، مدیرعامل ستاد پیشرفت ستاد اجرایی فرمان امام رهگفت:: عرصه اجتماعی عرصه گسترده تری از آسیبهای اجتماعی است و مسئله های مختلفی از کشور را شامل می گردد و آنقدری که به آسیبهای اجتماعی توجه داریم به ظرفیتهای اجتماعی توجهی نداریم.

ضرورت توجه به ظرفیت های اجتماعی کشور، برگزاری رویداد نوپیا در اسفند

محمدمحسن دوباشی مدیرعامل ستاد پیشرفت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام ره در تبادل نظر با خبرنگار گروه اجتماعی خبرنگاران، اظهار کرد: از سال 98 به بعد در ستاد اجرایی مجموعه هایی شکل گرفت که علاوه بر فعالیتهای مالی متعددی که دارد، در سایر حوزه های مرتبط با پیشرفت کشور اقدام نمایند و این امور نیازمند داشتن یک نقشه جامع و کامل برای تحقق اهداف مورد نظر بود.

وی توضیح داد: ستاد اجرایی در گام دوم انقلاب نیازمند روی دادن تغییرات و تحولاتی است که به فرموده رهبر معظم انقلاب کشور باید در مدار پیشرفت قرار بگیرد و این کار با در نظر گرفتن ابعاد مختلف جغرافیایی و بعلاوه مشارکت مجموعه های مردمی و شکل گیری تبادل نظرهای جدی در این خصوص، قابل انجام است.

مدیرعامل ستاد پیشرفت ستاد اجرایی فرمان امام ره گفت: بر این اساس مدیرعامل سابق ستاد اجرایی ستاد پیشرفت جامع منطقه ای را راه اندازی کرد.

دوباشی در ادامه یادآور شد: رویداد ملی نوپیا که مخفف نوآوری و پیشرفت ایران است، قرار است بستری برای حضور و مشارکت فعالان اکوسیستم حوزه نوآوری اجتماعی باشد و در نهایت بتوانیم با این رویکرد برای برطرف معضلات و با بهره گیری از فعالیت های اجتماعی قدمی در راستای برطرف مسائل اجتماعی و بدنه آن برداریم.

وی اضافه کرد: در این جهت فعالیتهای زیادی را در طول 2 تا 3 سال گذشته انجام دادیم و تبادل نظرهای مفصلی هم در این باب اجرا شده است.

مدیرعامل ستاد پیشرفت ستاد اجرایی فرمان امام ره تاکید نمود: همانطور که همه آگاه هستیم کشور ما با مسائل متعددی روبرو است و برای حل این مسئله ها به مردم و مجموعه های اجتماعی خیلی توجه نمی کنیم و آنقدری که به آسیبهای اجتماعی توجه داریم به ظرفیتهای اجتماعی توجهی نداریم.

دوباشی در ادامه یادآور شد: عرصه اجتماعی عرصه گسترده تری از آسیبهای اجتماعی است و مسئله های مختلفی از کشور را شامل می گردد که باید بتوانیم هم مسائل را به درستی حل نموده و هم نقش مردم را در این مسئله ها معین کنیم.

وی گفت: کوشش افرادی که در عرصه نوآوری اجتماعی فعالیت دارند این است که با مشارکت مردم به حل مسائل مختلف کشور در اکوسیستم خود بپردازند و رویکرد نوپیا که در اسفند ماه پیش رو برگزار خواهد شد فضایی برای حضور این افراد نوآور ایجاد می نماید.

مدیرعامل پیشرفت ستاد اجرایی فرمان امام ره تاکید نمود: در طول دو سال گذشته و امسال، کنشگران زیادی را در عرصه های مختلف پیشرفت فکری، تحقیقاتی، مجموعه های تخصصی و عمومی و سایر گروهها که کنش اجتماعی دارند را شناسایی نموده ایم.

دوباشی در ادامه توضیح داد: تا کنون حدود 4 هزار نفر از افراد کنشگر اجتماعی که الگویی پیروز به شمار می فرایند شناسایی و به رویکرد نوپیا در اسفند ماه امسال دعوت شده اند و فراخوانی هم برای جذب گروههای کنشگر نو منتشر شده است.

وی اظهار کرد: رویداد نوپیا اولین گردهمایی فعالان حوزه نوآوری اجتماعی کشور خواهد بود و کوشش ما این است تا همه افرادی که در جهت پیشرفت ایران اسلامی قدم برمیدارند را در کنار هم برای حل مسائل جمع کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 6 فروردین 1401 بروزرسانی: 6 فروردین 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1410

به "ضرورت توجه به ظرفیت های اجتماعی کشور، برگزاری رویداد نوپیا در اسفند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت توجه به ظرفیت های اجتماعی کشور، برگزاری رویداد نوپیا در اسفند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید