فلاحی راد: امیدوارم تکواندو هرچه زودتر از افسردگی خارج شود، مگر بمیرم که حسینی به اوج بازنشود!

به گزارش ساری فان، مربی سازنده تکواندو ایران گفت: اوج تکواندو دنیا المپیک است و وقتی کشورهای مطرح در این مسابقات نتیجه نمی گیرند دچار افسردگی می شوند.

فلاحی راد: امیدوارم تکواندو هرچه زودتر از افسردگی خارج شود، مگر بمیرم که حسینی به اوج بازنشود!

حسن فلاحی راد در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص سطح برگزاری مسابقات تکواندو آزاد کشوری گفت: مسابقات آزاد کشوری برخلاف قهرمانی کشور شرایط متفاوتی دارد. در مسابقات قهرمانی کشور بهترین بازیکنان می آیند، اما مسابقات آزاد کشوری فرصتی برای بازیکنان تازه کار است تا خود را محک بزنند.

وی در خصوص اینکه گفته می شود تکواندو ایران از حضور ستاره خالی شده است، گفت: تکواندو از حضور ستاره خالی نشده، اما کمرنگ شده است. اوج تکواندو جهان المپیک است و وقتی کشورهای مطرح در این مسابقات میدان نمی گیرند دچار افسردگی می شوند. این افسردگی شامل بازیکنان، مربیان و فدراسیون نیز خواهد شد و امیدوارم هر چه زودتر از این شرایط خارج شویم. مسابقات تکواندو جام باشگاه های آسیا خوب بود و شوک خوبی به تکواندو ایران وارد کرد و امیدوارم به خوبی برای مسابقات قهرمانی جهان آماده شویم.

مربی میانه ای سازنده تکواندو ایران در خصوص ظرفیت ایران برای بازپس گیری سکوی جهانی مطرح نمود: شاید 10 سال پیش به راحتی می شد این حرف را زد، اما تکواندو به سمت اروپا چرخش پیدا کرده و اروپایی ها به خوبی به ورزشکاران خود بها می دهند. وزارت ورزش نیز باید از ورزشکاران حمایت کند.

فلاحی راد تاکید کرد: باید به مربیان سازنده و بزرگ اهمیت و تیم امید را هر چه زودتر تشکیل دهیم. 17 سال مربی تیم ملی بودم و با 5 سرمربی کار کردم و همیشه به رئیس فدراسیون گفتم که پشتوانه تیم ملی بزرگسالان باید تیم امید باشد. بازیکنی که در نوجوانان جهان و المپیک نوجوانان مدال طلا می گیرد از لحاظ سطح فکری و بدنی به بزرگسالان نمی خورد و وقتی به سرعت از این رده سنی رد می شوند، ریزش می کند و از هر 10 نفر یک نفر باقی می ماند. اگر این بازیکنان با مربی سازنده در رده امید کار کنند، المپیکی خواهند شد.

وی در خصوص عدم ریسک پذیری بازیکنان برای استفاده از ضربات چرخشی و ریکسی مطرح نمود: برای برخی مربیان فقط نتیجه گیری مهم است. اعتقاد دارم هر تاکتیکی در بدن یک بازیکنان تاریخ مصرف دارد و باید زود به زود عوض شود تا دست بازیکن رو نشود. هر چه غنای تکنیک بازیکن بیشتر باشد، عمر دوران قهرمانی او نیز بیشتر خواهد بود. بازیکنان نباید فقط به ضربات دو پا بسنده کنند تا دستش خوانده شود. از طرفی مربیان سازنده و پایه باید از ابتدا تکنیک های ناب تکواندو را آموزش بدهند تا روی بازیکنان بنشیند.

مربی سابق تیم ملی تکواندو در خصوص تغییر وزن میرهاشم حسینی و پیش بینی بازگشت او به دوران اوج به خبرنگاران گفت: حسینی سن کمی دارد و بسیار باانگیزه است. از کنندگان تکواندو اعزامی به المپیک و پارالمپیک توکیو، چهار بازیکن شاگردم بودند. عرفان ناظمی، امیرمحمد بخشی در تیمی و میرهاشم حسینی و اصغر عزیزی در المپیک و پارالمپیک از شاگردانم هستند و کار خود را بلدم. فقط فرصت و حمایت می خواهم تا حسینی را به نقطه اوج برسانم. باید تغییر سیستم دهیم و در حال حاضر 70 درصد توان میرهاشم را روی پای راست او گذاشتم. مگر مُرده باشم که حسینی به دوران اوج بازنشود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 9 دی 1400 بروزرسانی: 9 دی 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1318

به "فلاحی راد: امیدوارم تکواندو هرچه زودتر از افسردگی خارج شود، مگر بمیرم که حسینی به اوج بازنشود!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فلاحی راد: امیدوارم تکواندو هرچه زودتر از افسردگی خارج شود، مگر بمیرم که حسینی به اوج بازنشود!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید