رییس جمهوری برزیل هم کرونا گرفت

به گزارش ساری فان، بولسونارو اصول محافظتی در برابر کرونا را رعایت نمی کرد؛ ماسک نمی زد و در جمع های هوادارانش شرکت می کرد و با همه دست می داد. او حتی در تظاهرات مخالفان قوانین محدود کننده شرکت می کرد.

رییس جمهوری برزیل هم کرونا گرفت

با تور برزیل ارزان از کشور زیبای فوتبالیست ها دیدن کنید و شهرهای زیبای ریو و برازیلیا را ببینید.

ژائیر بولسونارو رییس جمهوری برزیل هم به کرونا مبتلا شد.

به گزارش خبرنگاران به نقل از سی ان ان، بولسونارو امروز (سه شنبه) در یک نشست خبری در برزیلیا ضمن اعلام این خبر گفت حال عمومی خوبی دارد.

بولسونارو که در اقدامی کم سابقه ماسک زده بود و به وسیله تلویزیون با مردم کشورش سخن می گفت، بیان کرد که جواب تست کرونا او مثبت است. او دیروز به دلیل تب بالا برای چهارمین بار طی ماه های گذشته تست کرونا داده بود.

عکس:رویترز

بولسونارو که همیشه بیماری کووید-19 را ناچیز شمرده و آن را یک سرماخوردگی ساده توصیف می نماید، تاکید نمود که حال عمومی خوبی دارد و تب او فروکش نموده و حتی دوست دارد برای قدم زدن به خیابان برود اما بنا به توصیه پزشکان این کار را نخواهد نمود و خود را قرنطینه خواهد نمود.

برزیل با بیش از 60 هزار فوتی و ابتلای بیش از 1 میلیون و 600 هزار نفر پس از ایالات متحده آمریکا دومین کانون شیوع ویروس کرونا در دنیا است.

بسیاری شیوه مدیریت بولسونارو و اصرار او به عدم قرنطینه و بازگشایی هر چه سریع تر کسب و کارها را عامل شیوع بیشتر کرونا در برزیل و مرگ دهها هزار نفر می دانند.

بولسونارو به دلیل اختلاف با وزرای بهداشت کابینه خود بر سر اصول بهداشتی مقابله با کرونا و قوانین محدود کننده قرنطینه سراسری، 2 وزیر بهداشت کابینه خود را عوض نموده است.

او در تمام مدت شیوع ویروس در کشورش بدون ماسک و وسایل محافظتی در گردهمایی های سیاسی حضور یافته و با همه دست داده است و از نزدیک صحبت نموده است. او بارها تاکید نموده اعتقادی به ماسک و فاصله اجتماعی ندارد و چون ورزشکار است حتی اگرو کرونا بگیرد مثل یک سرماخوردگی ساده این بیماری را رد خواهد نمود.

او دوشنبه هفته جاری قانون زدن ماسک اجباری در برزیل را ملغی کرد.

بولسونارو در کنار ترامپ و بوریس جانسون و البته الکساندر لوکاشنکو رییس جمهوری بلاروس، از ابتدای پاندمی کرونا در دنیا رویکردی تقریبا مشابه نسبت به کرونا داشتند و این بیماری را به موضوعی کم اهمیت تخفیف دادند اما با ابتلای جانسون به کرونا، دیدگاه نخست وزیر محافظه کار بریتانیا به صورتی چشمگیر درباره کرونا عوض شد و رهبر بریتانیا هم به جرگه دولتمردانی پیوست که خواستار قوانین محدود کننده اجتماعی برای سرکوب شیوع کرونا شده است.

هنوز معلوم نیست شرایط جسمی بولسونارو طی روزهای آینده چگونه خواهد بود و اگر او هم همانند جانسون تا مرز مرگ در زیر دستگاه ونتیلاتور برود، شاید دیدگاه او هم درباره میزان خطر ویروس کرونا عوض گردد.

نبش قبر در برزیل برای دفن انبوه اجساد قربانیان کرونا (+عکس)

رییس جمهوری برزیل در تظاهرات مخالفان قرنطینه (+عکس)

نخست وزیر بریتانیا هم کرونا گرفت

منبع: عصر ایران
انتشار: 18 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 405

به "رییس جمهوری برزیل هم کرونا گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رییس جمهوری برزیل هم کرونا گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید