ربودن جوانان سوری توسط شبه نظامیان قسد

به گزارش ساری فان، ادامه عملیات ارتش سوریه علیه داعش، آتش سنگین نیروهای سوری علیه تروریست های جبهه النصره در جنوب ادلب و تداوم رنج مردم در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان قسد وابسته به آمریکا از مهمترین اخبار سوریه است.

ربودن جوانان سوری توسط شبه نظامیان قسد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری سوریه(سانا)، یک منبع نظامی سوری اظهار داشت: ارتش سوریه به عملیات خود علیه داعش در صحرای شرقی حماه ادامه دادند و تلفات سنگینی به تکفیری ها وارد کردند.

این منبع به 60 حمله هوایی روسیه به مواضع تروریست های داعش در صحرای شرقی حماه و نیز مثل حلب-حماه-الرقه هم اشاره کرد که بر اثر آن 11 داعشی کشته شده اند.

همزمان تروریست های جبهه النصره در حومه شمال غربی حماه و جنوب ادلب به مواضع ارتش سوریه حمله کردند که ارتش سوریه به آنها پاسخ داد.

منبع نظامی سوری اظهار داشت که حمله تروریست ها به شهرک جورین در سهل الغاب در حومه شمالی حماه خساراتی وارد کرد و ارتش سوریه مواضع تروریست ها را در العنکاوی هدف قرار داد.

همچنین مواضع تروریست ها در مناطقی از جنوب ادلب از سوی ارتش سوریه هدف قرار گرفت.

مکر شبه نظامیان آمریکایی به خودشان بازگشت

غسان خلیل استاندار حسکه اظهار داشت: شبه نظامیان قسد اقدام به دزدیدن نان و آرد مردم برای پرکردن جیب های خود می کنند و این در حالی است که مردم حسکه برای به دست آوردن نان در رنج هستند زیرا شبه نظامیان قسد بر همه سیلوها و آسیاب ها و نانوانی های عمومی چنگ انداخته اند.

وی اضافه کرد: سیطره این شبه نظامیان بر نانوانی ها موضوع جدیدی نیست زیرا آنها سال هاست که محصولات گندم را در کنترل گرفته اند و سیلوهای غلات را در سیطره خود دارند.

استاندار حسکه از برخورد ظالمانه شبه نظامیان وابسته به آمریکا با ساکنان حسکه خبر داد و گفت: آنها در حالی که بر همه آسیاب ها و نانوانی ها تسلط دارند، به مردم می گویند که بروید از دولت خود نان طلب کنید.

وی اضافه کرد: دولت سوریه توان رساندن نان به همه مردم در حسکه به شرط عدم دخالت این شبه نظامیان را دارد. آنها به دنبال شوراندن مردم علیه دولت هستند اما این مکر آنها به خودشان بازگشته است زیرا مردم می دانند که دولت تمام توان خود را به کاربسته است تا نان به دست مردم برسد اما این شبه نظامیان قسد هستند که نان و آرد را می دزدند.

از سوی دیگر منابع محلی سوری از اقدامات ظالمانه شبه نظامیان آمریکایی در مناطق تحت کنترل خود در حسکه، الرقه و دیرالزور و حلب و ربودن جوانان با هدف به کارگیری آنها در جنگ خبر دادند.

این منابع بیان کردند: شبه نظامیان آمریکایی با حضور مقابل درب مساجد، جوان را سوار بر ماشین می کنند و می برند. آنها همچنین با یورش به منازل، جوانان را با خود می برند.

این شبه نظامیان در ورودی های شهرهای حسکه، الشدادی، قامشلی و الرقه مراکز ایست بازرسی کار گذاشته اند تا جوانان را بازداشت و با خود ببرند.

همزمان منابع سوری از حملات افراد مسلح به این شبه نظامیان در شهر الشحیل در حومه شرقی دیرالزور و کشته و زخمی شدن شماری از آنها و نیز روستای عامر در جنوب شهر قامشلی خبر دادند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 فروردین 1400 بروزرسانی: 24 فروردین 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 961

به "ربودن جوانان سوری توسط شبه نظامیان قسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ربودن جوانان سوری توسط شبه نظامیان قسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید