ترکیبات دارچین در بهبود کووید 19 موثر است

به گزارش ساری فان، نتایج یک مطالعه نشان می دهد که سینامالدئید موجود در دارچین، مکمل خوبی همراه با دگزامتازون برای درمان کووید 19 است.

ترکیبات دارچین در بهبود کووید 19 موثر است

با ما همراه باشید و با تور ارزان چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، محققان دانشگاه ماینز آلمان و دانشگاه کمبریج آمریکا دریافتند که ترکیب موسوم به سینامالدئید در دارچین یک داروی خوب همراه با دگزامتازون برای درمان کووید 19 است.

دگزامتازون می تواند با مهار فعال شدن عوامل رونویسی پیش التهابی، التهاب را در بیماران کرونایی محدود کند، اما تعیین شده است که دگزامتازون با دوز بالا عوارض جانبی نامطلوبی دارد.

تیم تحقیق نشان داد که دارچین و ترکیب اصلی آن سینامالدئید می توانند سیگنال دهی التهابی را کاهش دهند.

نتایج مطالعه نشان می دهد که درمان تکمیلی با دارچین ممکن است تجویز دوزهای پایین دگزامتازون را برای جلوگیری از عوارض جانبی استروئید با دوز بالا امکان پذیر کند. علاوه بر این، نتایج اولیه نشان می دهد که دارچین، آنژیوژنز که یک پدیده واکنشی در کووید 19 است را تعدیل می نماید.

این مطالعه نشان می دهد که دگزامتازون می تواند در دوزهای پایین تر تجویز گردد، در نتیجه از عوارض جانبی ناشی از دوزهای بالای استروئید در صورت استفاده از دارچین و سینامالدئید به اسم مواد مکمل جلوگیری می گردد.

اگرچه داروی دگزامتازون کورتیکواستروئید یک درمان مؤثر برای نوع میانه تا شدید کووید 19 است، اما می تواند به علت سرکوب سیستم ایمنی، عوارض جانبی ناخواسته ای مانند روان پریشی، افزایش قند خون و پنومونی باکتریایی ثانویه ایجاد کند.

حتی حدس و گمان هایی وجود دارد که عفونت های قارچی خطرناک موجود در کشورهایی مانند هند، فیلیپین، اندونزی و بعلاوه در خاورمیانه در بسیاری از بیماران کرونایی می تواند به علت استفاده از دگزامتازون باشد.

تیم تحقیق نشان داد که دارچین و ترکیب اصلی آن سینامالدئید می توانند التهاب را به وسیله مسیری متمایز از دگزامتازون کاهش دهند.

دکتر کورت لوکاس، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: این دو ترکیب در صورت تجویز همزمان ممکن است اثرات هم افزایی داشته باشند که امکان تجویز دگزامتازون در دوزهای پایین تر را میسر می سازد.

تحقیقات نشان می دهد که برخلاف دگزامتازون، که فعالیت NF-κB را مهار می نماید، دارچین می تواند باعث فعال شدن ثانویه TLR4 به وسیله DAMP گردد. از آنجایی که این دو ترکیب التهاب را به وسیله مسیرهای تعیین کاهش می دهند، احتمالاً وقتی به طور همزمان تجویز می شوند اثرات هم افزایی دارند.

منبع: مهر

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1127

به "ترکیبات دارچین در بهبود کووید 19 موثر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترکیبات دارچین در بهبود کووید 19 موثر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید