برایان هوک: توسعه روابط ایران و ونزوئلا ما را نگران می نماید

به گزارش ساری فان، نماینده دولت آمریکا در امور ایران در نشستی آدینه از توسعه روابط ایران و ونزوئلا ابراز نگرانی کرد.

برایان هوک: توسعه روابط ایران و ونزوئلا ما را نگران می نماید

به گزارش گروه مانیتورینگ بین الملل خبرنگاران، برایان هوک، نماینده دولت آمریکا در امور ایران در نشست اندیشکده هادسون از توسعه روابط میان ایران و ونزوئلا ابراز نگرانی کرد.

او در این نشست که با هدف آنالیز روابط ایران و ونزوئلا آنالیز شده گفت که از گسترش روابط میان این دو کشور نگران است.

برایان هوک گفت ایران انجام آزمایش های موشکی و تهدید منطقه را ادامه داده است. او همچنین ادعا کرد: ایران شاهد اعتراضات علیه حکومت بوده و نه علیه آمریکا.

نماینده دولت آمریکا در امور ایران با تکرار ادعاهای اثبات نشده گفت حکومت ایران با بحران مشروعیت روبرو است. وی مدعی شد که اقتصاد ایران و ونزوئلا جزو بدترین اقتصادهای جهان است. او گفت ایران و ونزوئلا نماینده های برای مردمان این دو کشور هستند.

برایان هوک همچنین مدعی شد ارتباط ایران با حزب الله باعث ضرررسانی به مردم لبنان شده است.

این مقام آمریکایی گفت دولت این کشور تمامی اقدامات لازم برای اطمینان از ادامه تحریم های تسلیحاتی علیه ایران را انجام خواهد داد.

ادعای او در حالی مطرح شده که محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس جمهوری ایران روز گذشته (دوشنبه) بر حمایت جمهوری اسلامی ایران از ونزوئلا تأکید کرد.

او در ملاقات خورخه ماکِز فرستاده ویژه رئیس جمهور ونزوئلا به ایران ملاقاتها و رایزنی سران و مسئولان دو کشور در عرصه های مختلف را سازنده و مثبت دانست و گفت: جمهوری اسلامی ایران همیشه برای دولت و ملت ونزوئلا احترام قائل است و از توسعه روابط و همکاری ها با این کشور استقبال می نماید.

در همین حال گزارش هایی منتشرشده که حاکی است آمریکا بعد از ناکامی ماه گذشته در جلوگیری از ارسال محموله سوخت 5 نفت کش ایران به ونزوئلا کوشش تازه ای را برای ممانعت از تجارت قانونی این دو کشور شروع نموده است.

خبرگزاری رویترز چند روز پیش گزارش داد چند دادستان فدرال شکوائیه ای برای توقیف محموله سوخت 4 نفتکش ایران که در حال حرکت به سوی ونزوئلا است تنظیم نموده اند.

رویترز این اقدام را جدیدترین اقدام از سوی دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای افزایش فشار مالی بر ایران و ونزوئلا به عنوان دو دشمن آمریکا تعبیر نموده است.

تحریم های آمریکا به کمبود سوخت در ونزوئلا منجر شده است. با این وجود، مقام های آمریکایی در محافل خصوصی می گویند شکست دولت آمریکا در براندازی نیکلاس مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا به عاملی برای سرخوردگی ترام پ منجر شده است.

دادستان های فدرال با تنظیم این شکوائیه به دنبال جلوگیری از تحویل محموله سوخت چهار نفتکش تحت پرچم لیبری هستند که در حال انتقال سوخت ایران به ونزوئلا است.

دادستان های آمریکایی علاوه بر این خواهان جلوگیری از انتقال پول ناشی از فروش این محموله ها به ایران شده اند.

وزارت خزانه داری آمریکا حدود 10 روز پیش پنج ناخدای نفتکش های مورد استفاده برای انتقال بنزین ایران به ونزوئلا را در فهرست تحریم قرار داد.

در بیانیه ای که روی وب سایت وزارت خزانه داری آمریکا قرار گرفته این 5 فرد به دلیل مرتبط بودن با خطوط کشتی رانی جمهوری اسلامی ایران در فهرست تحریم قرار گرفته اند.

ایران از ماه آوریل 5 نفتکش که مجموعا حدود 1.5 میلیون بشکه بنزین حمل می کردند به ونزوئلا که به شدت به سوخت نیازمند است، ارسال کرد. این محموله ها اندکی از صف های طولانی در پمپ های بنزین این کشور کاسته است.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 18 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 523

به "برایان هوک: توسعه روابط ایران و ونزوئلا ما را نگران می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برایان هوک: توسعه روابط ایران و ونزوئلا ما را نگران می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید