بانک های کوبا پس انداز دلاری را قبول نمی نمایند

به گزارش ساری فان، دولت کوبا اظهار داشت به خاطر تحریم های آمریکا، بانک های این کشور موقتا نمی توانند سپرده های دلاری مردم را دریافت نمایند.

بانک های کوبا پس انداز دلاری را قبول نمی نمایند

به گزارش گروه اقتصادی خبرنگاران، دولت کوبا امروز بیان کرد که موقتا دریافت دلار به عنوان سپرده در بانک های این کشور متوقف شده است. دلیل این اقدام تحریم های آمریکا عنوان شده که استفاده دلار توسط دولت این کشور در مبادلات خارجی را تحت تاثیر قرار می دهد.

به گزارش راشاتودی، البته حدود دو هفته به مردم مهلت داده شده تا قبل از اجرای این قانون دلار های خود را به عنوان سپرده در اختیار بانک ها قرار دهند. قرار است دولت کوبا در مجمع عمومی سازمان ملل هم قطعنامه ای را برای انتها دادن به تحریم های دلاری آمریکا که حدود 10 سال است علیه این کشور اعمال شده، به جریان بیندازند.

بانک مرکزی کوبا طی بیانیه ای بیان کرد که یافتن یک بانک یا موسسه اقتصادی در کوبا که بخواهد دلار قبول کند و یا آن را تبدیل کند بسیار سخت شده است.

این بانک گفته البته مبادلات ارزی و یا سپرده گذاری به دیگر ارز ها به غیر از دلار در این کشور مختل نشده و در سراسر کوبا قابل انجام است.

بنا به گفته یامیل براسایرس، رئیس کل بانک مرکزی کوبا گفته که 20 بانک این کشور تراکنش های دلاری را از زمان اعمال تحریم ها توسط ترامپ متوقف نموده اند. سال ها بود که کوبا به دارایی های دلاری 10 درصد اقتصادیات وضع نموده و دلیل آن را هم سخت شدن کار به خاطر تحریم های آمریکا اعلام نموده است. البته این اقتصادیات سال گذشته لغو شد.

جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، وعده داده بود که بعضی تحریم های ترامپ علیه کوبا را که برای فشار بر دولت این کشور نتیجه بخش نبوده و باعث سختی مردم کوبا شده است را لغو می نماید. البته دولت بایدن برای سیاست خارجی این کشور در برابر کوبا فعلا اولویت قائل نیست.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1400 بروزرسانی: 13 تیر 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1098

به "بانک های کوبا پس انداز دلاری را قبول نمی نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بانک های کوبا پس انداز دلاری را قبول نمی نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید