این ورزش مخصوص تنبل ها است!

به گزارش ساری فان، برای آغاز یک روز بانشاط و پرانرژی باید بعد از بیدارشدن ورزش کنید. شما می توانید بلافاصله بعد از بیدارشدن داخل رختخواب چند حرکت ورزشی ساده انجام دهید.

این ورزش مخصوص تنبل ها است!

شما می توانید ترکیبی از تمرینات انعطافی و قدرتی را بعدازاین که از خواب بیدار می شوید، در عرض 5 دقیقه انجام دهید. با انجام این روتین می توانید تنش های موجود در بدن را از بین ببرید و احساس قدرت بیشتری داشته باشید. با ورزش مخصوص صبح در این مطلب از مجله اینترنتی دلتا آشنا شوید.

ورزش مخصوص صبح

سعی کنید هر روز صبح این کار را برای سوزاندن کالری به انجام برسانید تا دردهای بدن تان از بین برود و بعلاوه روحیه بهتری داشته باشید و کاملاً هوشیارتر رفتار کنید.

کشش بالای سر

دست های خود را همان طور که حالت دراز کشیده روی تختخواب هستید، به بالای سرتان ببرید و بکشید. باید آن قدر بدن خود را بکشید تا اینکه کشش را در قسمت انگشتان پا و دستتان احساس کنید. سه الی چهار نفس عمیق بکشید و ریلکس کنید.

کشش زانو در قفسه سینه

همان طور که دراز کشیده اید، یکی از زانوهای خود را با دست به سمت قفسه سینه بیاورید و خم کنید تا کمی کشیدگی را در آن احساس کنید. هرگز سر یا گردن خود را بلند نکنید. سه الی چهار نفس عمیق بکشید و ریلکس کنید. این کشش را باید در ناحیه باسن و قسمت پایین کمر هم احساس کنید و سپس همین کار را برای زانوی مخالفتان هم انجام دهید.

کشش همسترینگ

یکی از پاهای خود را بلند نموده و پشت رانتان را بگیرید و به سمت بالا بکشید. سپس پای خود را صاف نگه دارید و روی تخت بگذارید. 3 الی 4 نفس عمیق بکشید، ریلکس کنید و بعد همین کار را برای پای دیگرتان هم انجام دهید.

جمع کردن زانو داخل قفسه سینه

در این حرکت باید هر دوزانو را به سمت قفسه سینه بیاورید و بکشید. هرگز سر یا گردن خود را بلند نکنید. 3 الی 4 نفس عمیق بکشید و کشش را در قسمت باسن و پایین کمر احساس کنید.

چرخش زانو

هر دوزانوی خود را خم نموده، به یکدیگر بچسبانید و به آرامی یکی از زانوهایتان را به یک طرف ببرید و کنار هم نگه دارید. مطمئن شوید که هر دو شانه روی تختخواب هستند و فقط زانوها خم شده اند. سپس 3 الی 4 نفس عمیق کشیده و کشش را در قسمت پایین کمر احساس کنید و بعد به جهت مخالف این کار را انجام دهید.

چرخش بالاتنه

پاهای شما و شانه هایتان به سمت عقب باید موازی قرار بگیرد. بالاتنه خود را به یک طرف بچرخانید؛ 6 الی 8 بار برای هرکدام از قسمت ها این کار را انجام دهید. یک نفس عمیق بکشید و دوباره حرکت را تکرار کنید تا هرگونه سفتی و تنش از این ناحیه آزاد گردد.

کشش قفسه سینه

شانه های خود را به عقب و پایین ببرید، دستان خود را روی باسن بگذارید. سینه خود را به سمت بالا و بیرون بدهید. 3 الی 4 نفس عمیق بکشید و ریلکس کنید و اجازه دهید که ماهیچه های قفسه سینه احساس راحتی داشته باشد.

کشش قسمت بالای کمر

در این حرکت باید صاف بنشینید. دستان خود را به سمت جلو ببرید و کمی شانه هایتان را به سمت پایین بیاورید. دستان خود را بکشید تا قسمت بالای کمر شما هم کشیده گردد. کمرتان باید کمی حالت هلال پیدا کند. سپس سه الی چهار بار نفس عمیق بکشید. این کشش را باید بین شانه ها هم احساس کنید.

کشش همسترینگ به صورت نشسته

در لبه تخت بنشینید و پاهای خود را موازی با یکدیگر بکشید. کمی بین پاها فاصله ایجاد کنید و از قسمت پایین کمر و باسن، خودتان را خم کنید و پاهایتان را تا جایی که می توانید کش دهید و در همین حالت سه الی چهار بار نفس عمیق بکشید و این کشش را در قسمت همسترینگ احساس کنید.

ژست پیاده روی

در یک نقطه به مدت 30 ثانیه بایستید. به این صورت که یکی از پاهای خود را به سمت بالا خم کنید. آرنج شما نیز باید خم باشد و دستانتان به صورت مشت شده مقابل صورت قرار بگیرد و بعد از 30 ثانیه این کار را برای پای دیگرتان انجام دهید.

کشش پهلو

یکی از دستان خود را روی بدن نگه دارید و به سمت پهلو خم شوید. در چنین حالتی پای چپ باید عقب تر باشد و سپس همین حرکت را باید برای سمت دیگر بدنتان انجام دهید. سه الی چهار بار نفس عمیق بکشید و کشش را در قسمت پهلوها احساس کنید.

کشش بدن از ناحیه جلو

پاهای خود را موازی در کنار یکدیگر قرار دهید و به میزان عرض شانه باز کنید. کمر خود را به سمت جلو خم کنید و قفسه سینه باید به سمت جلو بیاید. پاهایتان را صاف نگه دارید و اجازه ندهید که زانو خم گردد. 3 الی 4 بار نفس عمیق بکشید و سپس خودتان را ریلکس کنید و احساس کشش را در ناحیه همسترینگ ایجاد کنید.

پیشنهاد مطالعه: مطلب راز لاغری با سرکه سیب چیست؟ را بخوانید.منبع: پیام دلتا
انتشار: 26 بهمن 1401 بروزرسانی: 26 بهمن 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1619

به "این ورزش مخصوص تنبل ها است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "این ورزش مخصوص تنبل ها است!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید