امکان حذف ترم بدون سنوات برای دانشجویان در ایام کرونا

به گزارش ساری فان، خبرنگاران | سرویس اخبار - رییس دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه امکان حذف ترم جاری برای بعضی دانشجویان دارای شرایط خاص و همچنین کسانی که به اینترنت دسترسی ندارند وجود دارد گفت: به طور کلی به هیچ عنوان ترم جاری در دانشگاه علامه طباطبایی حذف نخواهد شد؛ اما دانشجویانی که به خاطر زندگی در مناطق دور دست به اینترنت پرسرعت دسترسی نداشته باشند و یا دارای شرایط خاص باشند امکان حذف ترم بدون سنتوات تحصیلی برای آنها وجود خواهد داشت.

امکان حذف ترم بدون سنوات برای دانشجویان در ایام کرونا

دکتر حسین سلیمی ضمن بیان این مطلب به برنامه دانشگاه علامه طباطبایی در مورد شرایط کلاس های آموزشی دانشجویان این دانشگاه بعد از تعطیلات نوروز اشاره نمود و گفت: آن چه که باید عنوان گردد و تاکید می کنم این است که ترم جاری دانشگاه علامه طباطبایی به هیچ عنوان حذف نمی گردد و کلاس های آموزشی این دانشگاه به صورت مجازی یا حضوری تا انتها ترم ادامه خواهد یافت. با توجه به شرایط فعلی تعطیلی دانشگاه ها بر اثر شیوع کرونا ویروس کلاس های مجازی و همچنین جلسات دفاع انتهاامه دانشجویان به صورت مجازی ادامه خواهد یافت.

وی در ادامه توضیح داد: تصمیم ما این است که کلاس های آموزشی دانشجویان دانشگاه علامه طباطبایی بعد از تعطیلات همانند اسفند ماه به صورت مجازی برگزار گردد و این کلاس ها تا انتها بحران و تعطیلی های اعلام شده به همین شیوه الکترونیکی برگزار می گردد. ضمن اینکه تهمیداتی برای برگزاری جلسات دفاعیه انتهاامه ها و همچنین جلسات گروه ها به صورت مجازی اندیشیده شده است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی از تصمیم این دانشگاه برای حذف ترم بعضی از دانشجویان دارای شرایط خاص اطلاع داد و گفت: برنامه ما این است که امکان حذف ترم جاری بدون لحاظ سنتوات تحصیلی برای دانشجویانی که در مناطقی زندگی می نمایند که امکان دسترسی به اینترنت ندارند و یا شرایط خاصی را دارند وجود دارد. البته دانشجویانی که در کلانشهرهای مثل تهران و سایر شهرها ساکن هستند ادعای عدم دسترسی به اینترنت از سوی این دانشجویان پذیرفتنی و شدنی نیست و امکان حذف ترم تنها برای کسانی امکان پذیر است که در مناطق دور دست و خارج از دسترسی به اینترنت زندگی نموده باشند.

دکتر سلیمی در مورد میزان مشارکت دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه علامه طباطبایی در آموزش های مجازی گفت: خوشبختانه تا به امروز حضور اعضای هیات علمی برای برگزاری کلاس های مجازی پیروز ارزیابی شده است و بیش از 75 درصد استادان و دانشجویان ما در کلاس های که قبل از تعطیلات نوروز برگزار شده بود شرکت کردند و پیش بینی ما این است که بعد از تعطیلات فعلی همه کلاس های آموزشی و همچنین جلسات دفاعیه خود را به شکل مجازی برگزار کنیم.

به گفته وی به احتمال زیاد ممکن است حدود 6 درصد اساتید و دانشجویان دانشگاه علامه برای برگزاری و شرکت در کلاس های مجازی مشکل داشتند که کوشش می گردد این مشکل نیز رفع گردد چرا که آموزش مجازی یک تجربه جدید است و طبیعی است بعضی اختلالات ممکن است وجود داشته باشد. مثلا از نظر تاکنیکی مسئله ای که وجود داشت این بود که حجم زیادی از کلاس ها در صورت ضبط کردن و قابل استفاده شدن مجدد نیاز به سرورهای جدید و قوی داشت که تهیه آن موقع بر بود اما در حال حاضر شرایط برگزاری کلاس ها به صورت مجازی در دانشگاه علامه به وجود آمده است.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی توضیح داد: کلاس های که جنبه عملی دارد و یا نیازمند کار در آزمایشگاه و یا کارگاه ها باشد برگزاری آن را به زمان های دیگری موکل می کنیم. بنابراین آموزش های دانشگاه علامه بعد از تعطیلات اعلامی از سوی دولت به صورت مجازی برگزار خواهد شد.

دکتر سلیمی از طولانی شدن چند هفته ای ترم دانشگاه علامه اطلاع داد و گفت: با توجه به این که در اسفند ماه و همچنین بعد از تعطیلات نوروز با تعطیلات دو سه هفته ای روبرو بودیم بنابراین برای جبران آن امکان طولانی شدن ترم وجود دارد.

وی با بیان این که کلاس های آموزش مجازی دانشگاه علامه بعد از تعطیلات نوروزی اجباری است گفت: اجبار خاصی در زمان برگزاری این کلاس ها از سوی اساتید و دانشجویان وجود ندارد ما سعی می کنیم این کلاس ها در همان ساعاتی که حضوری در دانشگاه برگزار می شد، برگزار گردد اما در عین حال محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

رئیس دانشگاه علامه طباطبایی خاطر نشان کرد: کارشناسان آموزش دانشکده ها در برگزاری منظم کلاس های آموزشی مجازی نظارت می نمایند و نتیجه آن را گزارش می دهند و این شرایط در ارزیابی اساتید برای پرداخت ها تاثیر گذار خواهد بود.

منبع: ایسنا

منبع: setare.com
انتشار: 21 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 21 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1010

به "امکان حذف ترم بدون سنوات برای دانشجویان در ایام کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امکان حذف ترم بدون سنوات برای دانشجویان در ایام کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید