امارات، توییت نژادپرستانه مشاور سابقبن زاید درباره کرونا جنجال به پا کرد

به گزارش ساری فان، مشاور سابق ولیعهد ابوظبی با انتشار توییتی نژاپرستانه درباره کرونا جنجال بزرگی در بین کاربران در شبکه های اجتماعی ایجاد کرد.

امارات، توییت نژادپرستانه مشاور سابقبن زاید درباره کرونا جنجال به پا کرد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از سایت الخلیج آنلاین، عبدالخالق عبدالله مشاور سابق محمد بن زاید ولیعهد ابوظبی در توییت خود مطلبی درباره هویت کسانی که هم اکنون درحال کار روی یافتن واکسن ویروس کرونا هستند، منتشر کرد.

عبدالخالق عبدالله در توییت خود نوشت: علما و پزشکان در پنج کشور درحال کار برای یافتن واکسن ویروس کرونا هستند که بیشتر آنها از قوم عیسی(مسیحیان) و موسی(یهودیان) و بودا هستند و وقتی درمان را بیابند، سرور و شادمانی سراسر جهان را فرا خواهد گرفت.

در پی انتشار این توییت، فعالان در شبکه اجتماعی توییتر خشم و محکومیت خود را از توییت نژادپرستانه عبدالله و بی توجهی او نسبت به خدمات برخی پزشکان مسلمان و مشارکت پژوهشگران برای یافتن واکسن کرونا و تلاش ها در بیمارستان های اروپایی برای مقابله با این ویروس را ابراز داشتند.

یک کاربر به نام محمد المنیع خطاب به عبدالله نوشت: این خبر را بخوان تا از جانفشانی پزشکان و علمای مسلمان در گذشته و حال بیاموزی اما حق و حقیقت از قلب تو پاک شده است و روزی نیست که در هر مناسبتی به اسلام و مسلمانان طعنه نزنی.

عماد السامرائی دیگر کاربر توییتر نیز در پاسخ به مشاور سابق بن زاید نوشت: درحالی که کشورهای پیشرفته بودجه های هنگفتی برای تحقیقات علمی درنظر می گیرند، امارات پول خود را برای ساختن برج های سنگی و باشگاه و مسابقات اسب دوانی هزینه می کند و سپس عبدالخالق شرایط مسلمانان در اختراعات را با شرایط کشورهای غربی مقایسه می کند!!!.

وی افزود: وجود سرانی مثل سران کشورهای عرب حوزه خلیج فارس و چاپلوسانی نظیر عبدالخالق مهمترین علت عقب ماندگی ما است.

مشاور سابق بن زاید از واکنش مردم کشورش نیز در امان نماند و یک فعال توییتری به نام سارین نوشت: خطاب به عکسانی که عشق خود حقیر بینی دارند، دکتر مغربی منصف محمد السلاوی از دانشمندانی است که تحقیقات برای تولید واکسن کرونا را رهبری می کند. او عضو هیئت امنای دانشگاه حمد بن خلیفه و رئیس شورای بخش واکسن های شرکت گلاسکو اسمیت کلاین و رئیس هیئت مدیره شرکت moderna است که اولین آزمایش واکسن را انجام داد.

حدود 35 شرکت و انستیتو در جهان در رقابت برای تولید یک واکسن موثر برای کرونا هستند و برخی خبرها حاکی است که چهار آزمایشگاه توانسته اند اولین آزمایش های خود را روی حیونات انجام دهند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 1 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 307

به "امارات، توییت نژادپرستانه مشاور سابقبن زاید درباره کرونا جنجال به پا کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات، توییت نژادپرستانه مشاور سابقبن زاید درباره کرونا جنجال به پا کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید