افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونا در کشور

به گزارش ساری فان، سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از افزایش 13.2 درصدی بیماران سرپایی کرونا مثبت و بعلاوه افزایش 11 درصدی بیماران بستری مبتلا به کووید 19 در کشور اطلاع داد.

افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونا در کشور

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، سیما سادات لاری درباره آخرین شرایط بیماری کووید 19 و ورود به خیز پنجم کرونا بیان نمود: با توسعه سویه های نو ویروس کووید 19 و کاهش میزان عمل به توصیه های بهداشتی و در پی آن اضافه نموده شدن به تعداد شهرستان های با شرایط قرمز، شاهد بروز نشانه هایی از ورود کشور به خیز پنجم بیماری کرونا هستیم.

وی ادامه داد: در هفته ای که گذشت، تعداد بیماران سرپایی کرونا مثبت در کشور با افزایش 13.2 درصدی روبرو بوده است.

معاون وزیر بهداشت گفت: بعلاوه در این هفته با افزایش 11 درصدی در تعداد بیماران بستری و افزایش 7.2 درصدی در بیماران فوت شده روبرو بودیم.

لاری اظهار کرد: در هفته دوم تیر ماه استان های ایلام، کرمان، یزد و هرمزگان به ترتیب دارای بالاترین میزان بروز موارد بستری مثبت در کشور بوده اند.

وی اضافه کرد: متأسفانه در هفته گذشته، استان سیستان و بلوچستان با اختلاف فراوان با میزان میانگین کشوری، شاهد بالاترین میزان بروز موارد مرگ و میر ناشی از بیماری در کشور بوده و پس از آن استان های یزد و هرمزگان بالاترین میزان موارد مرگ و میر ناشی از کووید 19 را داشتند.

سخنگوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: شدت بروز بیماری در حال حاضر در استان سیستان و بلوچستان از زمان شیوع بیماری در این استان بی سابقه است و موج فعلی بیماری در این استان به مراتب عظیم تر و سهمگین تر از موج های قبلی است.

وی ادامه داد: میزان عمل به توصیه های بهداشتی در کشور با کاهش نسبت به هفته های اخیر، به حدود 69 درصد رسیده و استان های آذربایجان غربی و سیستان و بلوچستان دارای پایین ترین میزان عمل به توصیه های بهداشتی در کشور هستند.

معاون وزیر بهداشت بیان نمود: رعایت دستورالعمل های بهداشتی و پرهیز از بروز رفتارهای اجتماعی پرخطر به نام مهمترین اصول کاهش خطر ابتلا به کووید 19 است.

لاری گفت: با توجه به شرایط خطرناک حال حاضر بیماری کووید 19، درخواست ما از کلیه هموطنان عزیز کشورمان در اقصی نقاط کشور این است که از هرگونه اقدام به سفر خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 31 تیر 1400 بروزرسانی: 31 تیر 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1132

به "افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونا در کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش بیماران سرپایی و بستری کرونا در کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید