اطمینان پوتین از غلبه روسیه بر کرونا و تأکید بر نقش کادر پزشکی

به گزارش ساری فان، رئیس جمهوری روسیه با تأکید بر اینکه پزشکان و پرستاران در مبارزه با بیماری کرونا فداکارانه عمل می نمایند، پرداخت های مکمل به پرسنل درمانی را اعلام نموده و دستور داد تا یک برنامه حمایتی از تجار و شرکت ها تهیه گردد.

اطمینان پوتین از غلبه روسیه بر کرونا و تأکید بر نقش کادر پزشکی

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری تاس، ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه روز چهارشنبه در نشستی با فرمانداران مناطق فدرال این کشور که به صورت کنفرانس ویدئویی برگزار گردید، درباره اتخاذ تدابیر جدید برای مقابله با عواقب شیوع عفونت ویروس کرونا دستوراتی را داد.

ولادیمیر پوتین دستور داد تا ضمانت نامه های بیمه برای پزشکان، مانند پرسنل نظامی، افزایش یابد. وی گفت: پزشکان و پرستاران در مبارزه با بیماری کرونا فداکارانه عمل می نمایند و چند میلیون نفر مسئولیت اجتماعی بالایی را در شرایط سخت کنونی از خود نشان می دهند.

رئیس جمهوری روسیه با تأکید بر اینکه این کشور قطعاً ویروس کرونا را شکست خواهد داد، بار دیگر خطاب به مردم روسیه، از آنها خواست تا بطور دقیق کلیه مقررات رژیم خود انزوایی (قرنطینه خانگی) را رعایت نمایند تا نقطه عطفی در مبارزه با عفونت کرونا بوجود آید.

وی یادآور شد، برای بیشتر مردم ماندن در چهار دیواری خانه خواب آور و کسالت آور است. با این حال، ابراز اطمینان کرد که روسیه مطمئناً این عفونت را شکست خواهد داد، زیرا قبلاً هم با چالش های بسیار جدی روبرو شده و با سربلندی تمامی مسائل را پشت سر گذاشته است.

ولادیمیر پوتین افزایش امکانات پزشکی و درمانی و و جمع آوری منابع لازم برای تامین آنها را اولویت مطلق خواند و گفت که بیش از 33 میلیارد روبل برای استقرار تخت های اضافی در بیمارستان ها و بخش های عفونت اختصاص یافته است. 13 میلیارد روبل دیگر برای خرید تجهیزات پزشکی اختصاص داده شده است.

وی تأکید کرد که تمامی پزشکان و کادر درمانی که با بیماران مبتلا به کرونا سرو کار دارند، باید حقوق مکمل دریافت نمایند و پرداخت ها از 25 هزار تا 80 هزار روبل باشد.

رئیس جمهوری روسیه همچنین به کابینه وزرای دولت و بانک مرکزی دستور داد تا برنامه ای برای حمایت از مشاغل تهیه نمایند تا به شرکت های کوچک و تجار خرد امکان حفظ اشتغال و درآمد کارمندان خود را بدهد. پوتین گفت، دولت در وهله نخست به شرکتهایی که اشتغال خود را حفظ می نمایند یاری خواهد نمود.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 327

به "اطمینان پوتین از غلبه روسیه بر کرونا و تأکید بر نقش کادر پزشکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اطمینان پوتین از غلبه روسیه بر کرونا و تأکید بر نقش کادر پزشکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید