هشدار سفیر ایران در روسیه نسبت به ورود سودجویان به بازار واکسن کرونا

به گزارش ساری فان، سفیر ایران در روسیه با اشاره به تصمیم اخیر دولت در زمینه ورود بخش خصوصی برای خرید واکسن گفت : این تصمیم می تواند راه را برای سودجویان ، واسطه ها و دلالان به بازار واکسن باز کند.

هشدار سفیر ایران در روسیه نسبت به ورود سودجویان به بازار واکسن کرونا

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا ، کاظم جلالی با بیان اینکه تنها کانال رسمی فروش و صادرات واکسن از روسیه به ایران و سایر کشورها ، نهادی بنام سازمان حمایت از حقوق مصرف نمایندگان زیر نظر مستقیم رئیس جمهور روسیه است ، گفت : این سازمان براساس قراردادهایی که با کشورهای مختلف ، از جمله ایران امضا نموده است ، عمل می نماید و خارج از آن هیچ فروش یا صادراتی به هیچ کدام از کشورهای دنیا ندارد.

این دیپلمات کشورمان گفت : از زمانی که تصمیم دولت برای ورود بخش خصوصی اعلام شده ، بعضی دلالان و واسطه ها در هر دو کشور دست به کار شده اند تا از آب گل آلود ماهی صید نمایند.

وی در ادامه مصاحبه با خبرنگار صدا و سیما در روسیه گفت: سفارت ایران در روسیه اخباری دریافت نموده است ، مبنی بر اینکه بعضی افراد در روسیه به واسطه ها و شرکتهای خصوصی ایرانی قول تهیه واکسن داده اند ، اما مطمئنا این افراد قصد سودجویی دارند ، چراکه تحت هیچ شرایطی ، خارج از ضوابط و کانال رسمی ، امکان تهیه واکسن در روسیه وجود ندارد.

سفیر کشورمان در مسکو به فراوری محدود واکسن در روسیه و تعهدات سنگین قراردادی با دیگر کشورها اشاره نمود و اضافه نمود : روسیه براساس قراردادهای قطعی با سایر کشورها متعهد به صادرات حدود یک میلیارد دز واکسن شده و باتوجه به فراوری محدود و تعیین واکسن ، تحت هیچ شرایطی تعهدات جدید و خارج از این قراردادها را انجام نخواهد داد.

سفیر جمهوری اسلامی ایران تاکید نمود : حداقل کاری که دولت و وزارت بهداشت کشورمان در شرایط فعلی می توانند انجام دهند ، راستی آزمایی ماجرا به وسیله سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه است.

وی به شرکت های خصوصی ایرانی هم هشدار داد فریب افراد ، دلالان و واسطه ها را نخورند ، چراکه ممکن است این افراد قول تهیه واکسن در قبال مبالغ هنگفتی ، بعنوان پیش پرداخت تهیه واکسن از آنها اخذ نمایند ، اما در نهایت پول و سرمایه بخش خصوصی به یغما برود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 8 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 987

به "هشدار سفیر ایران در روسیه نسبت به ورود سودجویان به بازار واکسن کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سفیر ایران در روسیه نسبت به ورود سودجویان به بازار واکسن کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید