اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی صنعت چاپ سوم اسفند برگزار می گردد

به گزارش ساری فان، علی اکبر ابراهیمی، مدیرکل دفتر چاپ و نشر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در گفت وگو با خبرنگاران ، با اشاره به برگزاری مراسم اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی صنعت چاپ، مطرح نمود: ما سال جاری شاهد برگزاری 28 جشنواره استانی تحت عنوان آئین پاسداشت اهالی صنعت چاپ در استان های مختلف کشور بودیم که این مراسم، اختتامیه جشنواره ملی به شمار می آید.

اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی صنعت چاپ سوم اسفند برگزار می گردد

وی با اشاره به حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در این مراسم، ادامه داد: در این مراسم از 12 برگزیده در هشت بخش شامل تجلیل از خانواده شهید جامعه چاپ، پیشکسوتان صنعت چاپ، چهره برجسته علمی، بانوی فعال، تولیدکننده ماشین آلات چاپ، صادرکننده، کارآفرین و کارشناس استانی چاپ تقدیر خواهد شد.

ابراهیمی اضافه نمود: برگزیدگان این دوره از جشنواره از سراسر کشور به وسیله داوران که همگی از اصحاب صنعت چاپ بودند به موضوع اتحادیه ها و تشکل های تخصصی انتخاب شده اند.

وی با اشاره به تفاوت های جشنواره سال جاری نسبت به دوره های گذشته نیز شرح داد: سال جاری برای نخستین بار از خانواده شهید فاطمی و به طور معین از محمود فاطمی (پدر شهید) تقدیر خواهیم کرد که سالیان متمادی است که در این حوزه فعالیت دارد.

ابراهیمی تاکید نمود: بعلاوه سال جاری برای نخستین بار از چهره برتر علمی در صنعت چاپ و سازنده ماشین آلات چاپ به صورت مجزا تقدیر خواهد شد.

وی با بیان اینکه از روسای اتحادیه های چاپ سراسر کشور و مسئولان مرتبط با حوزه چاپ برای حضور در این مراسم، دعوت شده است، گفت: با توجه به تغییراتی که سال گذشته در آئین نامه جشنواره چاپ رخ داد، از این پس مسابقات چاپی به صورت دو سالانه برگزار خواهد شد و مراسم سال جاری فقط شامل تقدیر از فعالان این حوزه خواهد بود.

اختتامیه بیست ویکمین جشنواره ملی صنعت چاپ در روز سه شنبه سوم اسفند از ساعت 18:30 تا 20 در سالن سینمایی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار خواهد شد.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 3 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 3 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1429

به "اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی صنعت چاپ سوم اسفند برگزار می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختتامیه بیست و یکمین جشنواره ملی صنعت چاپ سوم اسفند برگزار می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید