اخبار دروغ شبکه های اجتماعی در خصوص واکسن کرونا کار 12 نفر است

به گزارش ساری فان، به گزارش خبرنگاران به نقل از انگجت، شبکه های اجتماعی آمریکایی و در رأس آنها فیس بوک مدعی هستند مقابله با دروغ پراکنی در خصوص واکسن های کرونا در شبکه های اجتماعی کار ساده ای نیست و اخبار و اطلاعات زیادی در این زمینه توسط اشخاص مختلف تهیه می گردد که نمی توان با هم آنها مقابله کرد.

اخبار دروغ شبکه های اجتماعی در خصوص واکسن کرونا کار 12 نفر است

اما آنالیز مشترک مرکز مقابله با نفرت پراکنی دیجیتال موسوم به سی سی دی اچ و مؤسسه آنتی وکس واچ نشان می دهد 73 درصد از اخبار دروغ در خصوص واکسن های کرونا در فیس بوک و 17 درصد از این نوع اخبار در توئیتر تنها توسط 12 نفر فراوری می گردد.

وجود این حساب های کاربری بارها و بارها به فیس بوک و توئیتر گزارش شده، اما آنها برای مقابله با آنها اقدامی نشده است. یکی از این افراد رابرت اف کندی نام دارد که قبلاً در ماه فوریه به علت دروغ پراکنی در خصوص واکسن های مختلف از اینستاگرام حذف شده بود. اما حساب های فیس بوک و توئیتر وی دست نخورده باقی مانده اند.

تمامی افراد دیگر که نامشان در این گزارش مشترک درج شده کماکان در حال فعالیت در توئیتر، فیس بوک و اینستاگرام هستند و هیچ برخوردی با آنها نشده است. در گزارش یادشده تصریح شده حذف کامل این 12 نفر از شبکه های اجتماعی آمریکایی حجم دروغ پراکنی در خصوص خطرات انواع واکسن و به خصوص واکسن کرونا را به شدت کاهش می دهد.

فیس بوک در واکنش روش تهیه این گزارش را زیر سوال برده و افزوده که در حال همکاری با سازمان های بهداشتی و درمانی برای مقابله جدی تر با دروغ پراکنی در خصوص واکسن ها و بیماری کرونا است. توئیتر هم مدعی شده که سیاست های خود در خصوص دروغ پراکنی را به طور کلی اعمال می نماید و نه بر مبنای تک تک کاربران.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 20 فروردین 1400 بروزرسانی: 20 فروردین 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 951

به "اخبار دروغ شبکه های اجتماعی در خصوص واکسن کرونا کار 12 نفر است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اخبار دروغ شبکه های اجتماعی در خصوص واکسن کرونا کار 12 نفر است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید