7 بلایی که با شام نخوردن بر سرتان می آید!

به گزارش ساری فان، در هیچ منبع علمی حذف وعده شام توصیه نشده، بلکه توصیه به خوردن شام به فاصله 2 تا 3 ساعت قبل از ساعت خواب شده است.

7 بلایی که با شام نخوردن بر سرتان می آید!

به گزارش برنا، وعده شام هم مانند صبحانه از اهمیت خاصی برخوردار است، اما بعضی از ما به اشتباه آن را از برنامه غذایی حذف می کنیم و دلایل زیادی برای آن می آوریم از جمله این که رژیم غذایی دارم یا حتی در مواقعی بچه ها هم سرگرم بازی شده اند و از شام دادن به آن ها غافل می شویم و گرسنه سر بر بالین می گذارند، اما باید توجه داشته باشید که در هیچ منبع علمی حذف وعده شام توصیه نشده، بلکه توصیه به خوردن شام به فاصله 2 تا 3 ساعت قبل از ساعت خواب شده است. در ادامه به نکاتی درباره این که اگرگرسنه بخوابید می پردازیم:

خواب بی کیفیت می شود

وقتی شب ها گرسنه می خوابید، افت فشار خون، شما را خیلی زود از حالت بیداری خارج می کند، اما مغزتان به همین سادگی به خواب فرو نمی رود.

باعث پیری زودرس می شود

غذای شب سودمندتر از غذای روز است. در شب حرارت به داخل بدن می رود و هضم قوی تر می شود برخلاف روز و اگر شام نخورید دچار پیری زودرس می شوید.

چاق می شوید

گرسنگی بیش از حد بدن شما را در کنترل سطح قند خون ناتوان می کند. این اتفاق از یک طرف میل شما را به پرخوری افزایش می دهد و از طرف دیگر سوخت و ساز بدن تان را کم می کند و باعث جذب بیشتر مواد غذایی در وعده های بعدی می شود.

باعث افسردگی می شود

اگر هر شب گرسنه به رختخواب بروید و شام را از برنامه غذایی تان حذف کنید نه تنها به جسم تان ضرر زده اید بلکه آسیب جدیدی به روح تان هم وارد کرده اید. گرسنه به خواب رفتن باعث کمبود مواد مغذی در بدن و تغییرات هورمونی می شود و این تغییرات در دراز مدت ممکن است باعث افسردگی شود.

عضلات نابود می شود

گرسنگی طولانی مدت، زمینه را برای تخریب عضلات تان فراهم می کند.

زودتر خسته می شوید

کمبود انرژی و خستگی مداوم، یکی از مسائل افرادی است که از ابتدای شب تا صبح روز بعد با گرسنگی می جنگند.

بد اخلاق می شوید

گرسنگی طولانی مدت و وارد کردن ناگهانی حجم زیادی از غذا به بدن، حتی بر خلق و خوی شما هم تاثیر می گذارد.

منبع: فرارو
انتشار: 8 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 8 اردیبهشت 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1435

به "7 بلایی که با شام نخوردن بر سرتان می آید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "7 بلایی که با شام نخوردن بر سرتان می آید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید