40 میلیون یورو برای تجهیزات آزمایشگاهی از سازمان برنامه و بودجه جذب شد

به گزارش ساری فان، معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم در آیین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه صنعتی همدان گفت: 40 میلیون یورو برای تجهیزات آزمایشگاهی از سازمان برنامه و بودجه کشور جذب شد.

40 میلیون یورو برای تجهیزات آزمایشگاهی از سازمان برنامه و بودجه جذب شد

به گزارش گروه دانشگاه ساری فان به نقل از دانشگاه صنعتی همدان، دکتر برومند در این آئین که با حضور مسئولان استانی، رؤسای دانشگاه های استان، اعضای هیئت علمی، اساتید، کارکنان و جمعی از دانشجویان این دانشگاه برگزار گشت، گفت: در وزارت علوم و تحقیقات دوران پرفراز و نشیبی را در طول چهل سال اخیر پشت سر گذاشته ایم تا به اینجا رسیده ایم.

وی با بیان اینکه از جایی شروع کردیم که مهندسان زیادی از کشور های مختلف در ایران کار می کردند، اما امروز نیازی به این نیرو ها نداریم، گفت: در یک دوره ای از حوزه آموزش وارد تحصیلات تکمیلی شدیم و به جای اینکه دانشجویان را برای ادامه تحصیل به خارج از کشور بفرستیم به آرامی دوره تحصیلات تکمیلی در کشور توسعه یافت و امروز بخش قابل توجهی از فارغ التحصیلان کشور در دانشگاه های صنعتی با کیفیت عالی مشغول به کار هستند.

معاون پژوهش و فناوری وزارت علوم با اشاره به اینکه در دورانی به توسعه علمی بیشتر توجه شد و سیاست ها به سوی پشتیبانی از پژوهش سوق یافت، گفت: نتیجه این بود که امروز در جهان رتبه بسیار خوبی داریم.

وی با اشاره به رتبه شانزدهم ایران در تولید مقالات علمی، افزود: از سوی دیگر رتبه اول بیشترین نرخ رشد مقالات را در منطقه داریم.

دکتر برومند با اشاره به اینکه دانشگاه صنعتی همدان جزو دانشگاه هایی است که در این دستاورد ها نقش مهمی ایفا کرده است گفت: در پی این دوران پرفراز و نشیب با توجه به نیاز هایی که احساس می شد، این مجموعه تغییرات اساسی داشته است.

دکتر محمود نیلی رئیس سابق دانشگاه صنعتی همدان نیز در این آئین ضمن تشکر از همه اساتید، مسئولان و کارکنان دانشگاه و اشاره به بخشی از ثمره و خدمات انجام شده در مدت ریاست خود، گفت: راستا توسعه دانش کشور از دانشگاه عبور می کند و دانشگاه باید سرزنده، مستقل، پویا و مرکز خودباوری و علم باشد.

وی تاکید کرد: دوران حساسی را در کشور می گذرانیم و این دوران مدیران لایق می طلبد که با درک صحیح از جهان و استفاده منطقی از محیط دانشگاه بتوانند با تضارب آرا و افکار و تمرکز نیروها، کشور را به پیش ببرند.

در ادامه دکتر ختن لو رئیس دانشگاه صنعتی همدان از رؤسای سابق دانشگاه از ابتدای تأسیس این مجموعه تا به امروز تقدیر کرد و به بیان سرفصل هایی از برنامه راهبردی دانشگاه صنعتی همدان تحت عنوان آرمان ها، چشم انداز و مأموریت های دانشگاه در افق سال 1404، مأموریت های اختصاصی و اهداف کلان دانشگاه پرداخت.

وی گفت: آرمانی که برای این دانشگاه تعریف شده، شناخته شدن این دانشگاه به عنوان دانشگاه برتر صنعتی غرب کشور و فعال در حوزه علمی و صنعتی در سطح ملی و بین المللی در افق 1404 است.

گفتنی است در این مراسم از زحمات 5 ساله دکتر محمود نیلی به عنوان سرپرست این دانشگاه قدردانی و دکتر حسن ختن لو به عنوان رئیس جدید دانشگاه صنعتی همدان معرفی گشت.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 30 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 14

به "40 میلیون یورو برای تجهیزات آزمایشگاهی از سازمان برنامه و بودجه جذب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "40 میلیون یورو برای تجهیزات آزمایشگاهی از سازمان برنامه و بودجه جذب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید