کیت تشخیص کرونا توسط یکی از شرکت های دانش بنیان ساخته شد

به گزارش ساری فان، به گزارش خبرنگاران به نقل از وزارت علوم، به نقل از پارک علم و فناوری لرستان، علی غلامی مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری لرستان در مورد فرآیند ساخت این کیت گفت: قبل از اینکه ویروس وارد کشور گردد و پس از آنکه ژنوم این ویروس در پایگاه اطلاعاتی آمریکا نهاده شد، طراحی این کیت در دستور کار نهاده شد.

کیت تشخیص کرونا توسط یکی از شرکت های دانش بنیان ساخته شد

وی با بیان اینکه کیت تشخیص کرونا براساس استانداردهای جهانی ساخته و طراحی شده است، توضیح داد: محققان این شرکت دانش بنیان، قطعه ای از ژنوم ویروس را به صورت شبیه سازی شده در آورده و سنتز کردند و در آزمایش کیت بسیار عالی جواب گرفتیم.

مدیر عامل این شرکت دانش بنیان اضافه نمود: بعد از اینکه ویروس وارد کشور شد، یک نمونه ویروس را به صورت RNA از آزمایشگاه امام رضا(ع) اراک تهیه شد و فرآیندهای لازم را انجام و سپس با کیت تولیدی شرکت آن را آزمایش و به صورت کاملاً موفقیت آمیز جواب مثبت به دست آمده است.

غلامی با تاکید بر اینکه یک نمونه مورد بالینی از اراک با کیت های تولیدی ما تست شده و موفقیت آمیز بوده است، گفت: هم اکنون تنها احتیاج است کیت تولیدی را با کیتی که از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی وارد شده و در مراکز درمانی استفاده می گردد، مقایسه کنیم.

وی با اشاره به اینکه روزانه می توانیم در حدود 150 تا 200 کیت تشخیص کرونا بسازیم که هر کیت نمونه 50 بیمار را شناسایی می نماید، گفت: هزینه کیت تولیدی ما کمتر از یک سوم کیتی است که وزارت بهداشت خریداری می نماید و هزینه آن به حدود 3 میلیون تومان کاهش یافته است.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 27 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 225

به "کیت تشخیص کرونا توسط یکی از شرکت های دانش بنیان ساخته شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کیت تشخیص کرونا توسط یکی از شرکت های دانش بنیان ساخته شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید