چند توصیه بهداشتی برای مسافران نوروزی

به گزارش ساری فان، رییس مرکز بهداشت خوزستان گفت: مسافران و گردشگران از مصرف سبزیجات و سالاد در طول سفر جدا خودداری نمایند.

چند توصیه بهداشتی برای مسافران نوروزی

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات قیمت ویزای مولتی کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش گروه رسانه های ساری فان،دکتر شکراله سلمان زاده در گفت وگو با ایسنا، اظهار کرد: از آنجا که امکان انتقال بیماری های روده ای به وسیله مصرف آب آلوده بسیار زیاد است، توصیه می گردد مسافران نوروزی برای مصرف آب تنها از بطری های آب معدنی استفاده نمایند و از مصرف هرگونه آب دیگر مانند آب رودخانه ها، دریاچه و شیرهای آب که در مکان های غیرایمن و مشکوک قرار دارند، جدا اجتناب نمایند.

وی با بیان اینکه مسافران نوروزی حتما باید مواد غذایی را به صورت گرم مصرف نمایند، توضیح داد: به مسافران توصیه می گردد که مواد غذایی پخته شده را جهت مصرف در وعده های بعدی به هیچ وجه نگهداری ننمایند و در طول سفر، مصرف سبزیجات و سالاد را از رژیم غذایی خود حذف نمایند زیرا سالم سازی سبزیحات در فرایندی چهاریا پنج مرحله ای قابل انجام است که اطمینان نداریم رستوران ها به ویژه رستوران های بین راهی سالم سازی سبزیجات را کاملا و به نحو صحیح انجام دهند.

رییس مرکز بهداشت خوزستان ادامه داد: بنابراین توصیه می گردد که مسافران از مصرف سبزیجات و سالاد به ویژه زمانی که همراه با کاهو باشند، اجتناب نمایند. همچنین مصرف مواد غذایی اسیدی مانند آبلیمو و سرکه را در برنامه وعده های غذایی خود قرار دهند زیرا این مواد اسیدی، عوامل میکروبی که موجب بروز بیماری می شوند را از بین می برند یا کاهش می دهند.

سلمان زاده بیان نمود: آن دسته از مسافران و گردشگران نوروزی که به مناطق بیابانی سفر می نمایند، جهت در امان ماندن از گزش حشرات به ویژه در خوزستان که احتمال بالایی دارد، از کرم های دافع حشرات استفاده نمایند و کفش های خود را قبل از پوشیدن کنترل نمایند تا حشره ای درون آنها قرار نداشته باشد.

وی با تاکید بر لزوم رعایت قوانین و مقررات هدایت و رانندگی توسط مسافران نوروزی بیان کرد: به رانندگان توصیه می گردد که حتما استراحت کافی داشته باشند و در طول راستا به همراه سایر سرنشینان حتما از کمربند ایمنی استفاده نمایند.

بازگشت به صفحه سایر رسانه ها

منبع: تسنیم
انتشار: 3 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 121

به "چند توصیه بهداشتی برای مسافران نوروزی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چند توصیه بهداشتی برای مسافران نوروزی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید