پلیس با منتشرکنندگان فراخوان برگزاری مراسم چهارشنبه سوری برخورد می نماید

به گزارش ساری فان، رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا با اعلام برخورد قانونی با انتشاردهندگان فراخوان برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در فضای مجازی، از شهروندان خواست به هیچ عنوان برای برگزاری این مراسم به این فراخوان ها توجهی نکنند.

پلیس با منتشرکنندگان فراخوان برگزاری مراسم چهارشنبه سوری برخورد می نماید

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس ، سرهنگ دوم علی محمد رجبی نسبت به تجمع شهروندان برای برگزاری مراسم چهارشنبه سوری در اماکن عمومی با توجه به انتشار ویروس کوئید 19 هشدار داد و گفت: فریب سایت های ساخت مواد محترقه را نخورید.

وی اضافه نمود: انتشار دهندگان تجمعات و گردهمایی برای برگزاری این مراسم که در کانال ها و گروه های شبکه های اجتماعی فعال هستند باید به این موضوع توجه نمایند که این امر با توجه به شرایط موجود فقط دردسر ساز برای شهروندان و دست اندرکاران درمان است.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا اضافه نمود: در شرایط موجود قطعا همکاری شهروندان، ماندن در خانه برای مصون ماندن از خطر بیماری و انتشار آن است که همه مسئولان بهداشتی نیز به آن توصیه می نمایند.

رجبی در توصیه به والدین گفت: بعضی افراد سودجو و کج اندیش با آموزش ساخت مواد محترقه و منفجره در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی بچه ها و نوجوانان را به خطر می اندازند به گونه ای که در سال های گذشته شاهد بروز حوادثی در ارتباط با ساخت و فراوری مواد محترقه بودیم که حتی تلفات جانی داشت.

این مقام مسئول تاکید نمود: خانواده ها باید نظارت جدی بر فعالیت فرزندان خود در فضای مجازی داشته باشند و مراقب باشند آنها فریب این دست کانال ها و سایت های آموزش ساخت مواد محترقه و منفجره را نخورده و جان خود و دیگران را به خطر نیندازند.

وی با بیان اینکه باید بچه ها و نوجوانان را تشویق کرد که از حوادث درک خوبی داشته باشند، گفت: توصیه والدین به بچه ها و نوجوان در این خصوص که آنها در مقابل مواد محترقه و منفجره و آتش بازی آسیب پذیر هستند، لازم است و آموزش آسیب پذیری در مقابل خطرات مذکور از اهمیت خاصی برخوردار است.

رجبی با اشاره به تخلف خرید و فروش مواد محترقه و منفجره در سال های اخیر در فضای مجازی، اضافه نمود: خریداران این دست کالاها بچه ها و نوجوانان هستند که به راحتی در دام کلاهبرداران سایبری افتاده و اطلاعات بانکی یا پول آنها به سرقت می رود و در بعضی موارد حتی در دام اخاذان و باج گیران سایبری گرفتار می شوند که گاها جرات مطرح کردن موضوع با والدین خود را ندارند.

رئیس مرکز تشخیص و پیشگیری از جرایم سایبری پلیس فتا ناجا همراهی والدین با فرزندان خود در این روزها را ضروری خواند و گفت: غفلت از این موضوع می تواند باعث آسیب جانی یا اقتصادی برای شما یا فرزندان به همراه داشته باشد که افسوس های بعدی فایده و سودی ندارد.

ویروس کرونا یا کووید - 19، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا به امروز به 115 کشور سرایت نموده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا شرایط فوق العاده اعلام کند.

کیانوش جهانپور رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت نیز روز گذشته-چهارشنبه- آخرین آمار مرتبط به ویروس کرونا را اظهار داشت و گفت: تا به امروز 9 هزار نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، 354 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت نموده اند و 2959 نفر بهبود یافته و ترخیص شده اند.

منبع: چمدان
انتشار: 11 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 256

به "پلیس با منتشرکنندگان فراخوان برگزاری مراسم چهارشنبه سوری برخورد می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پلیس با منتشرکنندگان فراخوان برگزاری مراسم چهارشنبه سوری برخورد می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید