مقابله با سرطان مغز با داروی مالاریا

به گزارش ساری فان، نتایج یک آنالیز جدید نشان می دهد یک داروی مورد تایید به منظور مقابله با بیماری مالاریا می تواند به درمان نوعی مرگبار از سرطان مغز یاری کند.

مقابله با سرطان مغز با داروی مالاریا

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرنگاران به نقل از نیواطلس، بیشتر موارد سرطان مغز منجر به مرگ و میر مبتلایان شده و تعداد کمی از افراد از این بیماری نجات می یابند. اما محققان آمریکایی ابزار جدیدی برای مقابله با سرطان مغز ابداع نموده اند که نوعی داروی مالاریاست.

آزمایش این دارو بر روی موش ها نتایج مثبتی را در برداشته و ممکن است به یاری روش های درمانی همچون شیمی درمانی، رادیو درمانی و مصرف دارویی به نام temozolomide بیاید. لازم به ذکر است که روش های قبلی درمانی در کمتر از شش درصد از موارد موجب درمان بیماران مبتلا به سرطان مغز می شد.

داروی تازه شناسایی شده که لومفانترین نام دارد، جلوی فعالیت مخرب پروتئینی به نام HSPB1 را می گیرد که به رشد تومورهای گلیوبلاستوما یاری می نماید. لومفانترین تا حد زیادی پروتئین مخرب مذکور را خنثی می نماید و محققان امیدوارند بعد از تکمیل آنالیز های خود بر روی موش ها بتوانند آزمایش هایی را در این زمینه بر روی انسان ها نیز انجام دهند.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 8 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 417

به "مقابله با سرطان مغز با داروی مالاریا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقابله با سرطان مغز با داروی مالاریا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید