شورای عالی کار تکلیف حق مسکن کارگران را مشخص می کند ، حق مسکن چقدر می شود؟

به گزارش ساری فان، دبیر کل کانون عالی انجمن های صنفی کارگران از معین شدن تکلیف مصوبه حق مسکن کارگران در نشست بعدی شورای عالی کار خبر داد و گفت: وزیر سابق کار در نشست معین دستمزد 1401 به ما گفت قول مساعد حق مسکن را قبلا از دولت گرفته ولی آنچه در هیات وزیران تصویب و ابلاغ شد، تغییر مصوبه و کاهش مبلغ آن بود.

شورای عالی کار تکلیف حق مسکن کارگران را مشخص می کند ، حق مسکن چقدر می شود؟

هادی ابوی، درباره آخرین شرایط مصوبه حق مسکن کارگران و تایید یا اصلاح آن، گفت: حق مسکن تنها آیتمی است که بعد از تصویب در شورای عالی کار به هیات وزیران می رود و دولت باید آن را تایید یا رد کند تا به تصویب برسد. امسال اتفاقی که افتاد این بود که رقم حق مسکن برخلاف انتظار تغییر کرد و مجلس مصوبه هیات وزیران را ابطال کرد.

وی ادامه داد: حجت الله عبدالملکی، وزیر سابق کار بعد از خاتمه جلسه دستمزد 1401 در شورای عالی کار به ما اعلام کرد که قول مساعد دولت را گرفته است لذا وقتی که رقم 650 هزار تومانی حق مسکن با حضور وزرای دولت و نمایندگان کارگری و کارفرمایی در جلسه رسمی تصویب شده، شایسته نبود که این مصوبه تغییر کند.

این مقام مسئول کارگری درباره ابطال مصوبه در مجلس گفت: کمیسیون تطبیق قوانین مجلس اختیاراتی دارد و زمانی که از قانون عدول شود، از بعد نظارتی قوانین را پیگیری می کند. در مورد مصوبه حق مسکن چون قبلا در شورای عالی کار 650 هزار تومان تصویب شده و پس از ارسال به هیات وزیران به 550 هزار تومان کاهش یافته بود، مجلس آن را مغایر دانسته و ابطال کرد.

ابوی در پاسخ به این پرسش که آیا تشکل های کارگری در جریان تایید مجدد مصوبه در هیات وزیران یا اصلاح آن قرار دارند یا خیر؟ گفت: تا کنون هیچ ابلاغ رسمی مبنی بر اینکه مصوبه 650 هزار تومانی تصویب شده یا نه صورت نگرفته است ولی هفته آینده جلسه شورای عالی کار تشکیل و به احتمال زیاد در این جلسه تکلیف مصوبه تعیین می شود که آیا دولت آن را پذیرفته و ابلاغ خواهد کرد یا به شورای عالی کار برگردانده خواهد شد.

نماینده کارگران در شورای عالی کار تاکید کرد: دولت این اختیار را دارد که مصوبه را تصویب نکند ولی در صورت نیاز به اصلاح و بازنگری باید به شورای عالی کار برشود. در شورا روی مبلغ حق مسکن و اینکه کمتر یا بیشتر شود مجددا بحث و تصمیم گیری خواهیم کرد.

  • جزئیات پیشنهاد دولت برای افزایش حقوق کارمندان و بازنشستگان | افزایش حقوق ها با چه روشی اعمال می شود؟
منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 24 مرداد 1401 بروزرسانی: 24 مرداد 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1529

به "شورای عالی کار تکلیف حق مسکن کارگران را مشخص می کند ، حق مسکن چقدر می شود؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شورای عالی کار تکلیف حق مسکن کارگران را مشخص می کند ، حق مسکن چقدر می شود؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید