سنسور نو کانن، کاربران را شگفت زده کرد!

به گزارش ساری فان، زومیت نوشت: کانن حسگر تصویربرداری جدیدی تولید کرده است که رویکردی متفاوت درقبال HDR دارد و شناسایی چهره سوژه های متحرک را امکان پذیر می کند.

سنسور نو کانن، کاربران را شگفت زده کرد!

کانن حسگر تصویربرداری تازهی تولید کرده است که رویکردی متفاوت در ثبت تصاویر HDR دارد. این حسگر بخش های مختلفی دارد و به لطف ساختار تازهش، به جای ثبت چند اکسپوژر (نوردهی) و تبدیل آن ها به عکسی واحد، چندین اکسپوژر برای یک عکس ثبت می کند.

حسگر تازه Canon Type 1 از نوع حسگرهای BSI و Stacked است که وضوحش به 12.6 مگاپیکسل (4٬152 در 3٬024 پیکسل) می رسد. به ادعای کانن، این حسگر درزمینه ثبت گستره داینامیکی بهتر از هر حسگر مشابه دیگری عمل می کند و به شیوه ای متفاوت سراغ رفع مسائل مربوط به HDR می رود.

به گزارش پتاپیکسل، بیشتر حسگرهای امروزی باید خودشان را با تفاوت چشمگیر اکسپوژر در های لایت ها و سایه های موجود در صحنه تطبیق دهند تا تصویر نهایی در تمامی بخش ها جزئیات کافی داشته باشد. در همین زمینه، حسگرها چندین اکسپوژر ثبت و آن ها را ترکیب می کنند. فرایند ترکیب این تصاویر معمولاً در زمانی سریع انجام می گیرد.

به گفته کانن، رویکرد حسگرهای امروزی در ثبت چند اکسپوژر و ترکیب آن ها مشکل ساز است. برای نمونه چنین سیستمی هنگام تصویربرداری از سوژه های متحرک عملکرد چندان خوبی ندارد و ممکن است تصاویر ترکیب شده کاملاً برهم منطبق نباشند.

حسگر تازه کانن برای رفع مشکل یادشده، از ساختار متفاوتی شامل 736 ناحیه مجزا استفاده می کند. هریک از این ناحیه ها را می توان براساس روشنایی صحنه با اکسپوژر متفاوت تنظیم کرد. به بیان بهتر، 736 ناحیه حسگر کانن می توانند جداگانه اکسپوژر متفاوتی از صحنه ثبت کنند. با این سیستم، حسگر کانن می تواند به طور فعالانه و بلادرنگ و بدون نیاز به ترکیب چندین اکسپوژر، عکس HDR بگیرد.

کانن می گوید حسگر تازهش جلوِ نمایش آرتیفکت های حرکتی را می گیرد و باعث می شود تشخیص چهره با دقت بسیار بیشتر امکان پذیر شود؛ حتی هنگام اسکن سوژه های متحرک. همچنین، سیستم تازه کانن حجم پردازش داده را کاهش می دهد تا تصویربرداری سریع با وضوح عالی امکان پذیر باشد.

سیستم تازه کانن که از نگاه متخصصان عکاسی بهتر است اکسپوژر ناحیه ای نامیده شود، جزئیات تمامی بخش های تصویر را به خوبی ثبت می کند. اگر دوربین را به سمت خروجی گاراژ بگیرید و در همان حین خودرو از سایه وارد نور شود و پلاکش معلوم باشد، حسگرهای عادی نمی توانند هم زمان تصویر راننده و جزئیات پلاک خودرو را ثبت کنند.

در سناریو توصیف شده، حسگرهای عادی یکی از دو عکس زیر را ثبت می کنند:

بااین حال، حسگر تازه کانن به لطف سیستم اکسپوژر ناحیه ای، تصویر زیر را ثبت می کند:

حسگر تازه کانن برای استفاده صنعتی و امنیتی تولید شده است؛ اما فناوری استفاده شده در آن ممکن است در آینده به حسگرهای مخصوص دوربین های عادی نیز راه پیدا کند.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 بهمن 1401 بروزرسانی: 8 بهمن 1401 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1609

به "سنسور نو کانن، کاربران را شگفت زده کرد!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سنسور نو کانن، کاربران را شگفت زده کرد!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید