دورکاری جدید در کار نیست

به گزارش ساری فان، با وجود درخواست هایی که در رابطه با اعمال دورکاری برای کارکنان در شرایط موجود کرونا مطرح است، همچنان دولت بر بخش نامه قبلی خود در رابطه با شرایط مشروط تاکید دارد و در این رابطه منعی قائل نیست.

دورکاری جدید در کار نیست

به گزارش ایسنا، از مدتی قبل با شدت دریافت شیوع ویروس کرونا و موج های جدید آن چندین بار از سوی ستاد مبارزه با کرونا موضوع دورکاری کارکنان و کاهش رفت و آمد آن ها مطرح شده است و به طور ویژه ستاد کرونای تهران این درخواست را داشته تا با کاهش رفت وآمد تا حدودی به بهبود شرایط موجود یاری کند.

این در حالی است که اخیرا ربیعی سخنگوی دولت هم در اظهاراتش به اعمال دورکاری اشاره داشته، اما بیانگر این که رسما دورکاری و شرایط جدیدی ابلاغ شده باشد نیست، بلکه وی به همان بخشنامه خرداد امسال در رابطه با حضور کارکنان و مشروط بودن دورکاری اشاره داشته است.

این درحالی است که از اسفند امسال با شیوع ویروس کرونا و الزام کاهش تردد و تجمع ستاد مقابله با کرونا تصمیم به کاهش حضور کارکنان گرفت که بر این اساس در ابتدا ساعت کاری به 8 تا 13 تغییر کرد.

با این حال از خرداد تا به امروز بخشنامه جدید یا ابلاغیه رسمی از سوی دولت برای دور کاری و کاهش حضور کارکنان مطرح نبوده و هر بار نیز مسئولان دولتی به همین بخشنامه که در آن شرایط دور کاری بر اساس مصوبه هیات وزیران در سال 1389 اشاره دارد تاکید نموده اند که طبق آن کارکنان می توانند در صورتی که زیر ساخت های دورکاری برای ارائه خدمات فراهم باشد دور کار باشند و در محل کار خود بنابر تشخیص مدیران مربوطه حضور نداشته باشند و این هم به صورت اولویت برای مادران دارای کودک یا خانم های باردار و همچنین افراد دارای بیماری های زمینه ای قرار گرفته است و از این نظر منعی ندارد.

با این وجود آخرین موضع سازمان اداری و استخدامی نیز به همین موضوع برگشته و تاکید دارد که درمرحله اول باید دستگاه های اجرایی تمامی پروتکل ها را رعایت نموده و در راستای توسعه ارائه خدمات به صورت الکترونیک حرکت کند که کمترین حضور مراجعه نمایندگان در سازمان ها و دستگاه ها را با خود به همراه داشته باشد، ولی در صورت وجود زیر ساخت می توانند بنابر تشخیص خود کارکنان را دور کار نمایند.

منبع: فرارو
انتشار: 29 آبان 1399 بروزرسانی: 29 آبان 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 673

به "دورکاری جدید در کار نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دورکاری جدید در کار نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید