خبرنگاران تعطیلی مراکز تفریحی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه دارد

به گزارش ساری فان، بیرجند - خبرنگاران - معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: بنا بر تصمیمات ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا ملی و استانی تمامی مراکز تفریحی، گردشگری، تفرجگاه ها، مناطق ییلاقی، مناطق کویری و سایر تا 20 فروردین ماه جاری تعطیل است.

خبرنگاران تعطیلی مراکز تفریحی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه دارد

مرتضی عربی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ساری فان اضافه نمود: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی محدودیت تردد در مناطق مختلف گردشگری، تفریحی، بوم گردی و کویری تا اطلاع ثانونی ادامه دارد.

وی اعلام کرد: البته تا فردا نیز به وسیله کمیته های تخصصی، دستورالعمل های لازم در مورد فعالیت مراکز تفریحی و تفرجگاه های استان به ما ابلاغ می گردد که در این زمینه اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی گفت: 13 فروردین (روز طبیعت) تمامی مراکز تفریحی، گردشگری، تفرجگاه ها، مناطق ییلاقی، مناطق کویری و بوم گردی مسدود و تعطیل بود.

وی توضیح داد: با توجه به برنامه ریزی و اطلاع رسانی صورت گرفته به وسیله جوامع محلی، شوراها و دهیاران با همکاری گروه های جهادی و همکاری میراث فرهنگی استان، 14 روستای هدف و 10 منطقه نمونه گردشگری نیز تعطیل و مسدود شده بود.

عربی ادامه داد: تمام برنامه ریزی ها با همکاری خوب مردم به ثمر نشست این مراکز پذیرای مسافران و گردشگران نبود.

وی یادآور شد: نگران این بودیم شاید در پیک ایام تعطیلات روز 13 بدر گروه های زیادی به مناطق گردشگری رفته و این موضوع برای شیوع و افزایش بیماری کرونا خطرناک باشد اما با تمهیداتی که اندیشیده شده بود اطلاع رسانی لازم در مورد تعطیلی و مسدود بودن مراکز انجام شد و هیچگونه گزارش منفی در این مناطق نداشتیم.

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی اضافه نمود: در حال حاضر نیز مراکز گردشگری و تفریحی تعطیل است و برنامه های نظارتی در دست انجام است.

وی با بیان اینکه 51 مرکز بوم گردی استان اکنون تعطیل است گفت: همچنین بزرگترین مجتمع گردشگری سلامت در فردوس (آبگرم) که هر سال نوروز بیش از پنج هزار نفر اسکان داشت تعطیل است.

عربی ادامه داد: همچنین مجتمع های اقامتی و تفریحی از قبیل طبس، 9 هتل استان، سفره خانه های سنتی، دفاتر خدمات مسافرتی و گردشگری، کمپ های کویرنوردی، فعالیت راهنمایان گردشگری تعطیل شده است.

وی افزود: همچنین موزه ها، باغ موزه ها، 700 اثر تاریخی، بناها و ابنیه ها تعطیل بوده و راهنماهای گردشگری نیز مستقر نبوده اند.

وی با اشاره به تعطیلی مهمانپذیرهای استان قبل از ایام ابتدایی سال تا به امروز توضیح داد: همچنین کمیته های اسکان مانند مراکز آموزش و پرورش و مراکز مذهبی از قبیل زائرسراهای بقاع متبرکه و امامزادگان تعطیل شده بودند.

معاون گردشگری، سرمایه گذاری و تامین منابع اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خراسان جنوبی تاکید نمود: سعی کردیم پازل مراکز تفریحی، اقامتی و گردشگری را تعطیل کنیم تا بتوان از این شرایط گذر کرد که نتایج بسیار خوبی نیز داشت و شیب تند شیوع کرونا را کاهش داده است.

مقابله با کرونا با همکاری بخش خصوصی گردشگری

وی با تاکید بر اینکه بخش خصوصی همکاری بسیار خوبی در این طرح داشتند یادآور شد: هرچند خسارت های زیادی به بخش خصوصی وارد شد اما به صورت داوطلبانه به منظور حفظ جان مردم تعطیل کردند.

عربی گفت: بخش خصوصی لطمه و خسارت های زیادی را پذیرفتند اما در شرایط کنونی سخت مالی برای حفظ جان شهروندان به طور کامل با اداره میراث فرهنگی همکاری و همراهی کردند.

طرح تقویت فاصله گذاری اجتماعی به منظور کاهش تماس ها و کنترل زنجیره انتقال ویروس کرونا از بامداد آدینه هشتم فروردین همزمان با سراسر کشور در استان خراسان جنوبی اجرا شد.

پیش از اعمال محدودیت های تردد در سطح کشور، بنا به تدبیر استاندار و تصمیمات ستاد استانی مدیریت کرونا در خراسان جنوبی 9 گلوگاه کنترل مراقبتی و بهداشتی در محورهای مواصلاتی استان مشخص شده بود.

منبع: ایرنا
انتشار: 2 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 309

به "خبرنگاران تعطیلی مراکز تفریحی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تعطیلی مراکز تفریحی و گردشگری خراسان جنوبی ادامه دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید