اتاق ایران، ارائه بسته های تشویقی برای عبور از بحران کرونا در حوزه گردشگری

به گزارش ساری فان، خبرنگاران - ارائه طرح مدون، ایجاد کمیته ای برای احصا مسائل واحدهای گردشگری استان، پای کار آمدن مسئولان در امر صنعت گردشگری با ارائه بسته های تشویقی از جمله پیشنهاد های برای عبور از بحران کرونا در زمینه گردشگری استان خراسان شمالی عنوان شد.

اتاق ایران، ارائه بسته های تشویقی برای عبور از بحران کرونا در حوزه گردشگری

رئیس اتاق بجنورد به اهمیت صنعت گردشگری در ایجاد اثرات مثبت مالی در کشور اشاره و اظهار کرد: از عوامل مهم در رونق صنعت گردشگری در کشورهای درحال توسعه و کشورهای توسعه یافته ایجاد اشتغال و کاهش نرخ بیکاری است.

سعید پورآبادی، در جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بجنورد با بیان این که افزایش گردشگری به عنوان یک منبع تأمین مالی سبب رشد و توسعه مالی می شود، افزود: رشد مالی یک کشور نه تنها تابعی از نیروی کار، سرمایه، صادرات و عوامل دیگر در آن کشور است، بلکه می تواند تحت تأثیر میزان گردشگر وارد به آن کشور هم باشد.

پورآبادی بررسی مسائل و مسائل واحدهای گردشگری در پاییز و زمستان 99 پیشنهاد ها جهت برگزاری برنامه های گردشگری با توجه به شیوع ویروس کرونا به مناسبت روز جهانی گردشگری را از جمله دستور جلسه کمیسیون گردشگری اتاق بجنورد عنوان کرد.

حبیب صدری فرد، مشاور کمیسیون گردشگری اتاق بجنورد در جلسه کمیسیون گردشگری بر استفاده از ظرفیت های بالقوه گردشگری استان تأکید کرد.

او استان خراسان شمالی را استان خودکفا در حوزه صنایع دستی، محصولات باغی و زارعی دانست که بایستی در امر صادرات از ظرفیت های موجود استان به ویژه فرآورده های بومی استفاده کرد.

صدری فرد ارائه طرح مدون در زمینه گردشگری، ایجاد کمیته ای برای احصا مسائل واحدهای گردشگری استان، پای کار آمدن مسئولان در امر صنعت گردشگری با ارائه بسته های تشویقی از جمله پیشنهادات برای عبور از بحران کرونا در زمینه گردشگری استان عنوان کرد.

او افزود: تعطیلی واحدهای گردشگری از سوی ستاد کرونا از ابتدای شیوع کرونا آسیب فراوانی را به این واحدها وارد کرده است بنابراین لازم است با توجه به شرایط موجود به دنبال راهکار و راهکاری های لازم در این خصوص باشیم.

محمدرضا رحیم زاده، رئیس میراث فرهنگی شهرستان بجنورد نیز با اعلام این که سرآغاز حل مسائل حوزه گردشگری را باید از بخش خصوصی و اتاق بازرگانی آغاز کرد، گفت: در بحث کرونا یک ضایع مضاعف که به تحریم ها گره زده شده نقش خود ما در بحث کروناست.

او افزود: در این زمینه به طور مثال برای حوزه بوم گردی، تورها و موزه ها باید پروتکل های جداگانه ای تعریف شود و نحوه مراودات در هرمانی بر اساس پروتکل آن حوزه باشد.

رحیم زاده با تأکید بر افزایش رونق تولید در حوزه گردشگری استان، اظهار کرد: باید در این زمینه به دنبال ارائه مشوق هایی در حوزه گردشگری شهرستان و استان در بحث بیمه و نیروها باشیم.

او به 5 شهریور هفته گردشگری اشاره کرد و از اعلام آمادگی برگزاری تقدیر از فعالان حوزه گردشگری تحت عنوان همایش خبر داد و گفت: در این هفته توسط اداره کل 10 درصد تخفیف در تمام تأسیسات گردشگری برای عموم، زنگ گردشگری در مدارس و برگزاری جشنواره کودک خواهیم داشت.

مهدی احمدزاده، نماینده اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان شمالی نیز بر تغییر شیوه کسب وکار و زندگی در شرایط امروز جامعه تأکید کرد و معتقد است بایستی مردم به دنبال سازگاری با شرایط کرونا در مشاغل و زندگی خود باشند.

او در این زمینه پیشنهاد داد: میراث فرهنگی طی تفاهم نامه های که با صداوسیما دارد در این زمینه مردم را تشویق به اجرای برنامه ها و همایش ها در فضای باز و خارج از اماکن سرپوشیده و بسته کند.

عظیمی، مدیر دوشنبه های توسعه استان نیز به مصوبات جلسه قبل این کمیسیون اشاره کرد و گفت: بحث تولید محتوا، اتاق فکر گردشگری 2 موضوعی است که اگر اتفاق بیفتد بخش زیادی از زمان های صرف شده در جلسات حذف خواهد شد.

او در این زمینه پیشنهاد داد: خروجی جلسات بایستی توسط تیمی که اشراف به موضوع از جمله حوزه های گردشگری، بوم گردی و… دارند به جمع آوری مستنداتی بپردازند که اوضاع آنها در ایام چگونه گذشته است.

او تقویت بخش گردشگری را یک ضرورت دانست و متذکر شد: بایستی در تمام حوزه ها به دنبال تدوین برنامهٔ استراتژی در شرایط بحران کرونا باشیم تا با ارائه نظرات، پیشنهادات و راهکارها بر مسائل فائق شویم.

منبع: شفقنا اقتصادی
انتشار: 6 آبان 1399 بروزرسانی: 6 آبان 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 621

به "اتاق ایران، ارائه بسته های تشویقی برای عبور از بحران کرونا در حوزه گردشگری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتاق ایران، ارائه بسته های تشویقی برای عبور از بحران کرونا در حوزه گردشگری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید