جزئیات برگزاری دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان

به گزارش ساری فان، محمود علیمحمدی در گفت وگو با خبرنگار خبرنگاران در زنجان، گفت: دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان و موسسه خانه کتاب و ادبیات ایران در سه گروه تالیف، ترجمه و احیا متون برگزار می گردد.

جزئیات برگزاری دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه جایزه کتاب سال زنجان به همه مؤلفان و پدیدآورندگانی که در سال 1398 حداقل در یکی از محورهای فراخوان کتاب چاپ نموده باشند، تعلق خواهد گرفت، گفت: این محورها شامل آثار منتشره مولفان و پدیدآورندگان ایرانی و خارجی در حوزه زنجان شناسی، آثار مولفان و پدیدآورندگان زنجانی در تمام حوزه ها و آثاری که برای اولین بار در سال 1398 با مجوز رسمی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی چاپ شده اند، می گردد.

وی با اشاره به اینکه جایزه کتاب سال استان زنجان شامل بخش ویژه دفاع مقدس نیز هست، اضافه نمود: در این بخش آثاری که در حوزه دفاع مقدس، مدافعین حرم و 3535 شهید زنجانی منتشر شده است، داوری خواهد شد.

علیمحمدی با بیان اینکه ملاک داوری آثار ارسالی به این دوره از جایزه کتاب سال زنجان سال انتشار و شناسنامه کتاب خواهد بود، گفت: در این جایزه، ویراست جدید آثار علمی، اگر به تشخیص گروه داوری، 40 درصد نسبت به ویراست قبلی تغییر نموده باشد، مجددا قابل آنالیز خواهد بود.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان اضافه نمود: طبق فراخوان کتاب های آموزشی از دایره انتخاب و داوری جایزه کتاب سال خارج می شوند.

وی توضیح داد: طبق شرایط مشخص شده در فراخوان هر مولف باید 3 نسخه از اثر خود را برای شرکت در فرآیند داوری حداکثر تا 15 مهرماه به دبیرخانه تحویل دهد.

علیمحمدی با اشاره به اینکه طبق آمار سال قبل 220 کتاب توسط ناشران فعال استان زنجان به چاپ رسیده است، اضافه نمود: یکی از اهداف برگزاری دومین دوره جایزه کتاب سال استان، ارزیابی و ایجاد رقابت بین آثار چاپ شده است.

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به اینکه استان زنجان شرایط مطلوبی در حوزه چاپ کتاب دارد، گفت: خوشبختانه در سنوات گذشته در موضوعات مختلف کتاب های نویسندگان زنجانی به چاپ رسیده است.

بر اساس این گزارش، در نخستین دوره جایزه کتاب سال زنجان که با داوری 20 تن از اساتید برجسته کشور انجام شد، از میان 46 عنوان کتاب در داوری اولیه، 7 عنوان به مرحله دوم راه یافت که از این میان 5 اثر، عنوان برگزیده را از آن خود کردند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 8 آبان 1399 بروزرسانی: 8 آبان 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 625

به "جزئیات برگزاری دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جزئیات برگزاری دومین دوره جایزه کتاب سال استان زنجان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید