تکمیل راه آهن تا خسروی 1700 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

به گزارش ساری فان، خبرنگاران/کرمانشاه استاندار کرمانشاه اعتبار مورد احتیاج برای تکمیل راه آهن کرمانشاه تا خسروی را حدود 1700 میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: تقاضا داریم کنسرسیومی از بانک ها برای تامین این بودجه پای کار بیایند.

تکمیل راه آهن تا خسروی 1700 میلیارد تومان اعتبار می خواهد

هوشنگ بازوند در آیین افتتاح بخش گاز نیروگاه سیکل ترکیبی دالاهو که با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و وزیر نیرو برگزار گشت، گفت: استان کرمانشاه یکی از قطب های پتروشیمی کشور است و با داشتن سه پتروشیمی فعال قرار بود چهارمین پتروشیمی استان نیز در اسلام آبادغرب احداث گردد.

وی ادامه داد: متاسفانه فرایند پیگیری و اجرای این پتروشیمی بیشتر از هفت سال به طول انجامید و بخش های خصوصی متعددی که پای کار آمدند به دلیل شرایط تحریم و سایر مسائل نتوانستند آن را اجرا نمایند.

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: هم اکنون قرار شده شرکت ملی صنایع پتروشیمی وزارت نفت در منطقه ویژه مالی اسلام آبادغرب این پتروشیمی را با سرمایه گذاری 545 میلیون دلار که معادل شش هزار میلیارد تومان است در زمینی 60 هکتاری که برای آن در نظر گرفته شده، اجرا کند.

بازوند خواسته دیگر شهرستان اسلام آباد غرب را اجرای خط انتقال آب برای شرب، صنعت و پتروشیمی در این شهرستان اعلام نمود و یادآور شد: این خط انتقال باید از سد آزادی و در راستا حدود 40 کیلومتری اجرا گردد و برای این منظور احتیاج به یک ردیف اعتباری داریم.

استاندار کرمانشاه با اشاره به راه آهن غرب کشور که بخشی از آن تا کرمانشاه افتتاح شده و در ایام اربعین نیز عملکرد خوبی داشت، مطرح نمود: تداوم این خط تا خسروی خواسته دیگر ما است.

وی افزود: در راستا کرمانشاه تا اسلام آبادغرب نیز کار در حال انجام است و در مجموع 38 درصد و در بخش زیرسازی نزدیک به 80 درصد پیشرفت دارد.

بازوند از اهمیت این پروژه هم برای ایام اربعین و هم در بحث صادرات به عراق و سوریه یاد کرد و گفت: امتداد پروژه راه آهن تا خسروی پروژه ملی است و باید ویژه دیده گردد.

استاندار کرمانشاه اعتبار مورد احتیاج برای این بخش را حدود 1700 میلیارد تومان برآورد کرد و ادامه داد: تقاضا داریم کنسرسیومی از بانک ها برای تامین بودجه پای کار بیایند و مذاکرات اولیه هم در این خصوص اجرا شده است.

وی افزود: شهر اسلام آبادغرب سومین شهری بود که بر اثر زلزله آسیب دید و بعضی از ساختمان های اصلی آن مانند بیمارستان دچار آسیب دیدگی شد.

وی با بیان اینکه بیمارستان اسلام آباد غرب هنوز بازسازی نشده، یادآور شد: بانک های خصوصی متعهد شدند این بیمارستان را احداث نمایند، اما علیرغم اینکه زمین در اختیارشان قرار دادیم از تعهد خود عدول کردند.

بازوند همچنین اشاره ای به اجرای طرح گرراستای داشت و اعلام کرد: برای اجرای بهتر این طرح احتیاجمند مخازن و سدها خصوصا در این منطقه هستیم تا این طرح تکمیل گردد.

وی در انتها از همکاری خوب وزارت نیرو در زلزله کرمانشاه و برطرف بحران های آب و برق در روزهای ابتدایی زلزله قدردانی کرد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 6 بهمن 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 48

به "تکمیل راه آهن تا خسروی 1700 میلیارد تومان اعتبار می خواهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تکمیل راه آهن تا خسروی 1700 میلیارد تومان اعتبار می خواهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید