ترامپ: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا پایین است

به گزارش ساری فان، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس خبری روزانه خود درباره اقدامات دولتش برای مقابله با ویروس کرونا گفت با توجه به جمعیت آمریکا تعداد قربانیان ویروس کرونا در این کشور پایین است.

ترامپ: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا پایین است

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا روز دوشنبه به وقت آمریکا گزارش اخیر روزنامه نیویورک تایمز درباره تعلل دولت وی در اتخاذ اقدامات ضروری برای تعطیلی شهرها در راستای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا را رد کرد.

وی که در کنفرانس خبری روزانه درباره اقدامات دولتش برای مقابله با شیوع کرونا صحبت می کرد، گفت: آرزو می کنم که نیویورک تایمز شکست خورده را بدلیل ورشکستی تا 5 سال آینده نبینم. این روزنامه بدون من و اخبارم خیلی پیشتر تعطیل می شد.

روزنامه نیویورک تایمز اخیرا گزارش داد مقامات بهداشت عمومی آمریکا از ماه ژانویه به ترامپ درباره شیوع ویروس کرونا و لزوم اتخاذ تدابیر محکم برای مهار آن هشدار داده بودند.

این روزنامه آمریکایی گزارش داد، یک هفته بعد از اولین ثبت ویروس کرونا در آمریکا و شش هفته قبل از اینکه دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا تصمیم گرفت که برای مقابله با ویروس کرونا و نجات ملت اقداماتی اتخاذ کند، دکتر کارتر مچر مشاور وزارت امور داخلی کهنه سربازان به مقامات رده بالای سلامتی عمومی این کشور هشدار داده بود که بیدار شوند و برای انجام اقدامات شدید آماده شوند.

ترامپ در ادامه این کنفرانس خبری گفت که اوضاع در مناطقی که شیوع کرونا در آنجا گسترده بود نظیر نیویورک در حال بهبودی است.

رئیس جمهور آمریکا گفت: تمام ایالت هایی که نیازمند دستگاه های تنفسی بودند برای آنها فراهم شده و تلاش خواهیم کرد به کشورهایی که نیاز به دستگاه های تنفسی هستند کمک کنیم.

وی در ادامه گفت هر کاری که ما برای مقابله با ویروس کرونا انجام دادیم صحیح بوده و بسکمک از اقدامات را در زمان مناسب اتخاذ کردیم.

ترامپ در توجیه آمار زیاد مبتلایان و قربانیان ویروس کرونا در این کشور گفت که تعداد مرگ ناشی از کرونا در مقایسه با دیگر کشورها و با در نظر دریافت تعداد جمعیت پایین است.

رئیس جمهور آمریکا گفت که این کشور پیشرفت زیادی در نبرد با ویروس کرونا بدست آورده و تعداد بیمارانی که وارد بیمارستان ها می شوند در حال کاهش است.

آخرین آمار از آمریکا حاکی از آن است که تعداد مبتلایان ویروس کرونا به بیش از 585 هزار نفر و قربانیان این ویروس نیز به بیش از 23 هزار و 500 نفر رسیده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 17 خرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 340

به "ترامپ: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا پایین است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: تعداد قربانیان کرونا در آمریکا پایین است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید