به ترامپ رأی دهید وگرنه از شما شکایت می نماید!

به گزارش ساری فان، فارس نوشت:روزنامه واشنگتن پست در یادداشتی به قلم دانا میلبانک به ضعف مدیریت دونالد ترامپ اشاره نمود و نوشت وی از افراد، نهادها یا کشورهایی که با او مخالفت نمایند شکایت می نماید تا اینگونه آنان را به زعم خود شکست دهد.

به ترامپ رأی دهید وگرنه از شما شکایت می نماید!

این یادداشت با عنوان رئیس جمهور ترامپ را دوباره انتخاب کنید یا او از شما شکایت خواهد نمود منتشر شده و نویسنده در آن عنوان می نماید این جمله می تواند به پیامی برای انتخاب مجدد ترامپ تبدیل گردد.

واشنگتن پست نوشت، وزارت دادگستری دولت ترامپ در کوشش است یک دادگاه اضطراری را برای جلوگیری از انتشار کتاب خاطرات جان بولتون، مشاور امنیت ملی پیشین وی تشکیل دهد. این کتاب به افشاسازی اطلاعات طبقه بندی شده در دوره همکاری وی با ترامپ می پردازد و قرار است چند روز آینده منتشر گردد.

دیلی بیست گزارش داده که ترامپ این هفته همچنین وکلایی را به کار گرفته تا در صورت امکان شکایت از ماری ترامپ، دختر برادر خود را نیز در نظر بگیرند.

ترامپ به برادرزاده خود اتهام زده که وی با نوشتن کتابی در خصوص دارایی های شخصی ترامپ موافقتنامه عدم افشای (اطلاعات) را نقض نموده است. این کتاب با عنوان چگونه خانواده من، خطرناک ترین مرد دنیا را به وجود آوردند 28 ژوئیه منتشر خواهد شد.

بنا بر گزارش ها، یکی از موضوعاتی که در این کتاب مطرح شده است نقش مری ترامپ در رساندن اسناد محرمانه ای به نیویورک تایمز است که به این روزنامه یاری کرد تا تحقیقات گسترده ای درباره دارایی های شخصی آقای ترامپ منتشر کند.

کمپین انتخاباتی ترامپ به دلیل انتشار یکی از نظرسنجی ها که رجحان جو بایدن رقیب انتخاباتی دموکرات وی را نشان می داد، به شبکه سی ان ان نامه ای را فرستاد و خواهان توقف این نظرسنجی ها شد. بر اساس یکی از این نظرسنجی ها بایدن 14 درصد از ترامپ پیشی گرفته بود. البته نظرسنجی های فاکس نیوز نشان می داد رقیب انتخاباتی او تنها 12 درصد از او پیش افتاده است.

ترامپ پیش از این نیز تهدید نموده بود از شبکه اجتماعی فیس بوک شکایت خواهد نمود؛ زیرا این شبکه اجتماعی یکی از تبلیغات کمپین او را که حاوی علامتی از نازی ها بوده به دلیل نقض سیاست های خود حذف کرد. این علامت دهه ها پیش توسط حزب نازی برای معین کردن زندانیان سیاسی استفاده می شد.

ترامپ از رسانه های خبری چون سی ان ان، نیویورک تایمز و واشنگتن پست شکایت نموده و همچنین تهدید کرد که از نانسی پلوسی، آدام شیف، رابرت مولر و تمام کسانی که در پرونده آنالیز مداخله روسیه در انتخابات آمریکا دست داشته اند شکایت خواهد نمود.

اخیراً نیز تهدید نموده از شبکه ها و گروه های لیبرالی که تبلیغاتی علیه واکنش او به بیماری کرونا منتشر نموده اند، شکایت خواهد نمود.

رئیس جمهور آمریکا همچنین تهدید نموده که از چین به دلیل (شیوع) ویروس کرونا شکایت می نماید.

یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا نیز در اعتراض به واکنش ترامپ به اعتراضات ضدنژادپرستی در این کشور شغل خود را ترک کرد.

نویسنده در ادامه نوشت، مایک پامپئو، وزیر خارجه آمریکا نیز مهارت های دیپلماتیک ترامپ را بی اعتبار نموده و بر اساس گفته بولتون از او باید شکایت گردد.

واشنگتن پست در ادامه نوشت، تمام این شکایت ها نیازمند حدود 100 میلیون طرح دعوی در دادگاه است که کارهای دفتری زیادی را دارد. از طرفی وی قاضیان زیادی را به کار گرفته و قبلاً نیز هزاران پرونده قضایی را دریافت یا ارائه نموده است از جمله اینکه وی اخیراً کوشش داشت سوابق مالیاتی خود را پنهان کند.

در ادامه این یادداشت آمده است، از سال 2015 تا به امروز ترامپ یا حزب جمهوری خواه از رسانه ها، افراد و نهادهای مختلف شکایت و یا آنها را تهدید به شکایت نموده است.

نویسنده این یادداشت همچنین نوشت، شاید می توانیم این انتظار را از ترامپ داشته باشیم که وی از بایدن به دلیل پیش افتادن از او در نظرسنجی ها و از جرد کوشنر به دلیل به هم زدن همه چیز شکایت کند.

واشنگتن پست در انتها این یادداشت نوشت، همان طور که ناظران گروه تحقیقاتی اوپن سیکرت گزارش داده اند، کمپین ترامپ بیش از 16 میلیون دلار را صرف خدمات حقوقی نموده است و از دادخواهی های پرهزینه ای استفاده نموده تا کوشش کند پوشش های منفی خبری و حملات رقیبان سیاسی خود در تبلیغات آنان را خنثی کند.

311311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 مرداد 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 477

به "به ترامپ رأی دهید وگرنه از شما شکایت می نماید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "به ترامپ رأی دهید وگرنه از شما شکایت می نماید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید