تامین تجهیزات گلیم بافی برای زنان سرپرست خانوار در قم

به گزارش ساری فان، خبرنگاران/قم دستگاه ها و تجهیزات لازم برای زنان سرپرست خانوار آموزش دیده در حوزه گلیم بافی در راستای طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار استان قم با همکاری موسسه خیریه خانه آرزوها، تآمین شد.

تامین تجهیزات گلیم بافی برای زنان سرپرست خانوار در قم

یاسر شریفی مدیر شعبه سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان (ستفا) در قم، در گفت وگو با خبرنگاران، گفت: طرح توانمندسازی اقتصادی زنان سرپرست خانوار مبتنی بر الگوی نوین مشاغل خانگی است که در این طرح مرکز امور بانوان و خانواده ریاست جمهوری به عنوان کارفرمای طرح و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان ناظر و جهاد دانشگاهی به عنوان مجری فعالیت می کنند.

وی افزود: در رسته گلیم بافی در این طرح در ابتدا بانوان سرپرست خانوار که علاقمند به فعالیت در حوزه گلیم بافی بودند شناسایی شدند و سپس مورد مصاحبه و سنجش قرار گرفتند و سپس از دوره های آموزشی گلیم بافی جهاد دانشگاهی قم به مدت چهارماه بهره مند شدند و زیر نظر مربیان مجرب، مهارت کافی را در حرفه گلیم بافی بدست آوردند.

مدیر ستفا شعبه قم یادآورشد: در مرحله بعدی با توجه به نیاز به تجهیزات و مواد اولیه برای شروع کار این افراد، رایزنی و مذاکرات با موسسه خیریه خانه آرزوها انجام شد و بازدیدهای روزانه از کلاس ها توسط این موسسه صورت گرفت تا در نهایت بعد از سرانجام کلاس ها با توجه به تفاهم صورت منعقد شده و پیشرفت های حاصل شده، تجهیزات و موارد اولیه گلیم بافی برای بانوان سپرست خانوار که این دوره آموزشی را در جهاد دانشگاهی قم سپری کرده تامین شود.

شریفی اعلام کرد: مذاکرات با چند پیشران در حوزه گلیم بافی اجرا شده است و جهت عقد قرارداد و سفارش محصولات اعلام آمادگی کرده اند که انشالله به زودی به مرحله فروش و اتصال بازار انجام خواهد شد.

وی گفت: همچنین باتوجه به علاقه فراگیران به این حرفه، برنامه ریزی برای تشکیل گروه دوم آموزش گلیم بافی نیز در حال انجام است که می تواند کمک شایانی برای تامین نیروی انسانی کارآمد در حرفه گلیم بافی باشد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 534

به "تامین تجهیزات گلیم بافی برای زنان سرپرست خانوار در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تامین تجهیزات گلیم بافی برای زنان سرپرست خانوار در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید