ایجاد فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی، پیش گامی یکصد شرکت دانش بنیان برای برطرف نیازهای این صنعت

به گزارش ساری فان، در یک همکاری و تفاهم 2 جانبه، فن بازار تخصصی پتروشیمی در کشور ایجاد می گردد. این کار با هدف یاری به تسهیل فرآیندها و قراردادها در این صنعت انجام شد.

ایجاد فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی، پیش گامی یکصد شرکت دانش بنیان برای برطرف نیازهای این صنعت

به گزارش گروه علم و پیشرفت خبرنگاران به نقل از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شرکت ملی صنایع پتروشیمی، تفاهم نامه همکاری برای راه اندازی فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی امضا کردند. این تفاهم نامه به امضا اکبر قنبرپور معاون نوآوری پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و دبیر شورای هماهنگی شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی رسید. مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، بهزاد محمدی معاون وزیر نفت و مدیر عامل شرکت ملی صنایع پتروشیمی ایران و صالح خالقی دبیر شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری هم در این مراسم حضور داشتند.

ارائه 300 تقاضای فناورانه

مهدی صفاری نیا رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در این مراسم بر اثرگذاری این اقدام در توسعه صنعت پتروشیمی تاکید نمود و گفت: این کار به هم سویی اهداف شرکت ملی صنایع پتروشیمی و فن بازار برای حرکت به سمت اقتصاد دانشی به پتانسیل های شبکه سازی شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری هم یاری می نماید.

وی اضافه کرد: در حال حاضر در شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری، بیش از 14 هزار محصول فناور و دانش بنیان و بیش از 4 هزار شرکت، اطلاعات و توانمندی های خود را ارائه داده اند. بعلاوه ذیل این شبکه بیش از 50 کارگزار تجارت فناوری، 28 فن بازار منطقه ای و 4 فن بازار تخصصی فعالیت می نمایند.

صفاری نیا در ادامه با اشاره به اینکه با همکاری شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری و شرکت ملی صنایع پتروشیمی تا به امروز با 30 شرکت پتروشیمی جلسه برگزار شده است، بیان نمود: تا امروز بیش از 300 تقاضای فناورانه در این حوزه احصا و 100 شرکت دانش بنیان برای برطرف این نیازهای پیش قدم شده اند.

رئیس پارک فناوری پردیس معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ادامه داد: بعلاوه در این فعالیت ها 30 پروژه ساخت داخل معین شده است که در حال ارزیابی هستند. امیدواریم که با امضا این تفاهم نامه و شبکه سازی بهتری که بین بخش خصوصی و دولتی شکل می گیرد، این فعالیت ها به صورت مستمر و پر قدرت تر ادامه یابد.

وی بعلاوه، گفت: ابزارهایی هم برای تسهیل این قراردادها مانند استفاده از ظرفیت قراردادهای پژوهشی و ترک تشریفات، تسهیل فرآیندها برای حضور شرکت های دانش بنیان، فناور و استارتاپ ها پیش بینی شده است تا این به هم رسانی ها با سرعت بیشتری به نتیجه برسد.

بومی سازی اقلام

در این مراسم امیر وکیل زاده مدیر طرح های شرکت ملی صنایع پتروشیمی هدف اصلی امضا تفاهم نامه ایجاد فن بازار تخصصی پتروشیمی را پیاده سازی اقتصاد دانش بنیان، حمایت از بومی سازی اقلام و ایجاد ارتباط بین عرضه و تقاضای فناورانه با استفاده از ظرفیت ها و پتانسیل های بالای شبکه فن بازار ملی ایران دانست.

وی بعلاوه، گفت: در این تفاهم نامه کوشش می کنیم از ظرفیت شبکه فن بازار ملی ایران معاونت علمی و فناوری به اسم ابزاری یاریی و تسهیل نماینده برای در اختیار قرار دادن نیازهای شرکت ملی پتروشیمی به شرکت های دانش بنیان، خلاق و ارائه توانمندی های شرکت های دانشی برای بهره مندی شرکت ملی صنایع پتروشیمی در شناسایی ظرفیت های نو استفاده کنیم.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 17 مهر 1400 بروزرسانی: 17 مهر 1400 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 1228

به "ایجاد فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی، پیش گامی یکصد شرکت دانش بنیان برای برطرف نیازهای این صنعت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایجاد فن بازار تخصصی صنعت پتروشیمی، پیش گامی یکصد شرکت دانش بنیان برای برطرف نیازهای این صنعت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید