اهداف انتخاباتی سفر روحانی به مسکو درنگاه رویترز

به گزارش ساری فان، رضا مصطفوی طباطبایی، تحلیلگر مسائل انرژی و رئیس شرکت تجهیزات نفت و گاز انکسد به رویترز گفت: روحانی به شدت می خواهد قبل از انتخابات حداقل یک قرارداد را در قالب قراردادهای جدید نفتی نهایی کند... در این میان شرکت های روس تنها شانس روحانی هستند.

اهداف انتخاباتی سفر روحانی به مسکو درنگاه رویترز

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات قیمت ویزا کانادا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای کانادا، ویزای مالتی 5 ساله با دعوتنامه معتبر دریافت کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران روز دوشنبه با هدف توسعه روابط با روسیه به مسکو سفر کرد و با دیمیتری مدودف، نخست وزیر این کشور ملاقات و گفت وگو کرد. وی همچنین قرار است امروز با وبلادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه نیز ملاقات کند.

در حالی که کمتر از دو ماه به زمان برگزاری انتخابات ریاست جمهوری ایران باقی مانده، خرید سلاح از روسیه و سرمایه گذاری روس ها در بخش انرژی ایران احتمالا از برنامه های اصلی سفر روحانی به مسکو خواهد بود.

روحانی کوشش دارد با انعقاد موافقتنامه های مالی در آستانه انتخابات ریاست جمهوری، به مردم کشورش نشان دهد که ایران در حال منتفع شدن از ثمرات توافق هسته ای سال 2015 است.

رضا مصطفوی طباطبایی، تحلیلگر مسائل انرژی و رئیس شرکت تجهیزات نفت و گاز انکسد در لندن در این باره گفت: روحانی به شدت می خواهد قبل از انتخابات حداقل یک قرارداد را در قالب قراردادهای جدید نفتی نهایی کند.

وی اضافه کرد: شرکت های غربی نظیر توتال (فرانسه) قبل از هرگونه سرمایه گذاری در ایران منتظر کسب نظر موافق دولت آمریکا هستند، بنابراین تنها شانس روحانی شرکت های روس هستند که ممکن است قبل از انتخابات قراردادی با ایران امضا نمایند.

آمارهای وزارت توسعه مالی روسیه نشان می دهد که روابط مالی ایران و روسیه پس از برجام توسعه یافته و حجم مبادلات تجاری دو کشور بین ژانویه 2016 و ژانویه 2017 تقریبا دو برابر شده است.

در بخش انرژی، روسه در پاییز گذشته نقشی کلیدی در شکستن بن بست به وجود آمده در درون اوپک و انعقاد توافق کاهش فراوری داشت. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه، خود شخصا با محمد بن سلمان، جانشین ولیعهد عربستان و حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران صحبت کرد و منجر به توافقی تاریخی برای کاهش فراوری نفت شد که به موجب آن در عین حالی که عربستان متعهد به کاهش فراوری شد، ایران اجازه یافت فراوری خود را افزایش دهد.

انتظار می رود تیم مالی همراه روحانی در سفر به مسکو حدود 12 یادداشت تفاهم همکاری با روسیه به امضا برساند.

148

منبع: تسنیم
انتشار: 1 اسفند 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: sari-fun.ir شناسه مطلب: 117

به "اهداف انتخاباتی سفر روحانی به مسکو درنگاه رویترز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اهداف انتخاباتی سفر روحانی به مسکو درنگاه رویترز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید